WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Windows 10 zwalnia po aktualizacji KB4559309

Windows 10 zwalnia po aktualizacji KB4559309

Nowa aktualizacja Windowsa 10 (KB4559309) zwalnia działanie komputerów. Włączanie trwa dłużej niż zwykle, także aplikacje i strony ładują się dłużej.

Aktualizacja jest instalowana automatycznie, więc nie można jej zbytnio ominąć. Microsoft nie wie jeszcze co dokładnie jest problemem. Update dotyczy jednak Edge, więc może to on powoduje takie problemy. Ich rozwiązaniem jest póki co jedynie ręczne usunięcie aktualizacji KB4559309 z systemu.

Czytaj też: Adata prezentuje nowe wentylatory XPG Vento i zasilacze XPG Pylon

Microsoft co chwilę ma jakieś problemy i nieudane próby podbicia rynku. Ostatnio było tak z Cortaną, która miała rywalizować z Siri czy Asystenetem Google. Jest to tak niepopularne rozwiązanie, że firma narzuca je poprzez dodanie do paska wyszukiwania w menu Start.

Także z samym Edge firmie nie wyszło. Przeglądarka działała tak źle, że Microsoft zmienił jej silnik na Chromium. Dopiero wtedy można w miarę wygodnie korzystać z internetu.

Zobaczymy, czy firmie pójdzie lepiej z Windows 10X. Będzie to specjalna wersja systemu przeznaczona dla laptopów i komputerów z dwoma ekranami. System zadebiutuje za rok.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News