Reklama
aplikuj.pl

Nowe samochody sanitarne trafią do Wojska Polskiego, które dzielnie walczy z koronawirusem

wojsko polskie nowe samochody sanitarne

W ramach nowej umowy zawartej przez Ministerstwo Obrony Narodowej, wyposażenie Wojska Polskiego wzbogaci się o całe 175 egzemplarzy samochodów sanitarnych.

Nowe sprzęty dla Sił Zbrojnych RP

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu, zamówienie obejmuje m.in. szkolenie użytkownika, przekazanie dokumentacji technicznej oraz naprawy i obsługiwanie pojazdów w okresie gwarancyjnym. Dodatkowo umowa obejmuje możliwość zwiększenia nakładu egzemplarzy do maksymalnie 202.

Czytaj też: Podczas zimnej wojny USA miało kilka sowieckich myśliwców nie bez przyczyny
Czytaj też: Przed tym mamy drżeć. Korea Północna ujawniła nową broń jądrową
Czytaj też: Chiński bombowiec latał z olbrzymim hipersonicznym pociskiem DF-17

Ta umowa opiewa na kwotę 166 milionów złotych brutto, za które powstaną wielonoszowe samochody sanitarne na bazie podwozi marki Iveco o stałym układzie napędowym 4×4 i mocy silnika 132 kW. Wewnątrz zapewnią miejsce do transportu nawet 4 osób w pozycji leżącej, gdzie znajdzie się też sprzęt medyczny obejmujący m.in.: nosze, krzesło kardiologiczne, defibrylator transportowy półautomatyczny AED oraz respirator transportowy

Czytaj też: To koniec dla śmigłowców szturmowych Bell AH-1W „Super Cobra”
Czytaj też: Pancerniki wrócą do łask? Nowe działo o zasięgu 1850 km może do tego doprowadzić
Czytaj też: Bronie nowej generacji nadchodzą wielkimi krokami do rąk żołnierzy USA

Ten zakup został ogłoszony tuż po poinformowaniu, że Wojsko Polskie ciągle wspiera działania w walce z pandemią koronawirusa. Każdego dnia w walkę z wirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy i pracowników wojska, a w stałej gotowości jest 14 wojskowych szpitali i 5 ośrodków medycyny prewencyjnej.