Wonder Woman 1984 trafi do kin i na HBO Max w tym roku. A co z Polską?

Wonder Woman 1984, Wonder Woman 1984 premiera, Wonder Woman 1984 hbo max

Niedawne doniesienia w końcu zostały potwierdzone. Warner Bros. zdecydowało, że Wonder Woman 1984 trafi do kin w USA i na HBO Max jeszcze w tym roku. Ale pozostaje pytanie, co z Polską premierą?

Premiera Wonder Woman 1984

Według oficjalnych informacji przekazanych przez Warner Bros., studio podjęło decyzję o zachowaniu tegorocznej premiery Wonder Woman 1984. Tak jak wcześniej ustalono film trafi do amerykańskich kin 25 grudnia, ale ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną jednocześnie zawita do serwisu HBO Max. Tego samego dnia zaplanowana została również Chińska premiera, zaś na międzynarodowych rynkach, gdzie nie ma dostępu do platformy premiera odbędzie się 16 grudnia.

Co ciekawe podjęto decyzję, by użytkownicy HBO Max mogli oglądać nową Wonder Woman bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez okrągły miesiąc. Później produkcja znów wejdzie do kin na 30 dni, a po tym czasie zawita do serwisów PVOD, gdzie trzeba już będzie za obejrzenie zapłacić. Jest to bardzo ciekawe podejście, bo pamiętamy jak Disney zdecydował się na cyfrową premierę Mulan, a subskrybenci Disney+ musieli za ten film dodatkowo płacić nawet jeśli opłacali abonament.

Czytaj też: Wszystkie filmy o Bondzie obejrzymy już niedługo na HBO GO!
Czytaj też: Recenzja serialu The Mandalorian – sezon 2, odcinek 3
Czytaj też: Recenzja serialu Miłość i Anarchia – sezon 1

Z takiego rozwiązania nie będą raczej zadowoleni właściciele kin w USA. Wonder Woman 1984 mogła być szansą na choć minimalne odrobienie strat wynikających z tak długiego zamknięcia. Jednak ciężko też krytykować Warnera za podjęte kroki. Wiadomo, że zależy im na zysku, ale widać również, że nie chcą go czerpać „po trupach” o czym świadczy brak dodatkowych opłat dla użytkowników HBO Max.

A kiedy Wonder Woman 1984 obejrzymy w Polsce?

Wiadomo już, że w naszym kraju dostęp będzie wyłącznie kinowy, przynajmniej na początku, bo potem pewnie film trafi do serwisów PVOD. Jednak nie ma co oczekiwać, że zobaczymy go na HBO GO. Polska data premiery, 25 grudnia, zostaje utrzymana i WW84 obejrzymy właśnie pierwszego dnia świąt.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News