WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Wirtualna Polska chce kupić Interię i zbudować prawdziwego potwora

Na polskim rynku może powstać prawdziwy gigant informacyjny. Jak wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualna Polska chce kupić, będącą na sprzedaż, Grupę Interia. Wiele serwisów może zniknąć z rynku.

O planach przejęcia Interii przez WP informuje serwis Wirtualnemedia. Grupa Wirtualna Polska już zaczęła się przygotowywać do ew. transakcji i zaciągnęła pożyczkę w kwocie 978 mln złotych, z których na inwestycje zostaną przekazane 602 mln złotych. Kredyt ma zostać bardzo szybko spłacony, bo do wiosny 2021.

Głównym celem zakupowy Grupy WP ma być Grupa Interia. To nie tylko portal Interia.pl, ale również szereg innych stron, takich jak pomponik.pl. maxmodels.pl, styl.pl, czy też pcformat.pl. Do tego trzeba pamiętać o popularnym serwisie pocztowym Interii, który był jednym z pierwszych w Polsce.

Przejęcie Grupy Interia przez WP przede wszystkim stworzy zdecydowanie największy portal informacyjny w Polsce. Będzie to również największa Grupa zrzeszająca różne serwisy internetowe. Dla wielu z nich może to być koniec istnienia. Wiele portali zacznie się pokrywać. Jak choćby Pomponik i Pudelek, czy też Nowe Technologie Interii z serwisami takimi jak Komórkomania, Fotoblogia, czy DobreProgramy. W dłuższej perspektywie posiadanie identycznych tematycznie serwisów może być nieopłacalne i z czasem użytkownicy mogą być powoli przekierowywani tylko na jeden z nich. Co nie wszystkim może przypaść do gustu, bo niektóre strony choć piszą o tym samym, to w delikatnie mówiąc, często w zupełnie innym stylu.