Reklama
aplikuj.pl

Opóźniane WRC Generations porównane z poprzednią grą

wrc generations

WRC Generations w końcu trafiło do graczy. Pierwsze opinie graczy są pozytywne, a niektórzy z nich zabrali się już za porównywanie produkcji z poprzednim tytułem WRC. Jak wypada gra przeciwko sobie samej?

Co czeka na nas w WRC Generations?

W sezonie 2022 seria WRC wkracza w erę hybrydową. Jest to prawdziwa rewolucja w świecie rajdów, która w ogromnym stopniu wpłynie na osiągi, powodując konieczność zmiany strategii oraz zmuszając kierowców i zespoły do przystosowania się do nowych warunków.

W zakresie rozgrywki w WRC Generations wprowadzona została nowa mechanika, która odzwierciedla wymagania związane z silnikami hybrydowymi. Aby zwyciężyć, gracz musi rozsądnie zarządzać baterią, zmieniając mapowanie silnika w zależności od pokonywanego odcinka specjalnego.

Czytaj też: The Elder Scrolls Online Firesong przedstawi historię druidów

Gra WRC Generations zawiera więcej atrakcji niż jakakolwiek inna gra rajdowa w przeszłości.

  • 750 km niepowtarzalnych odcinków specjalnych w 22 krajach
  • 49 zespołów z sezonu 2022 (Rally1 / Rally2/Junior WRC)
  • 37 legendarnych samochodów oraz pojazdów bonusowych
  • 165 prób czasowych na odcinkach specjalnych

WRC Generations kontra WRC 10

WRC Generations chwali się przeprojektowaną fizyką zachowania pojazdów, stworzonym od zera Rajdem Szwecji, ale twórcy milczą w kwestii usprawnień graficznych. Gra działa nawet na karcie graficzne NVIDIA GeForce GT 1030, a zalecany model to NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, więc rewolucji w oprawie tutaj nie ma się co spodziewać.

W grze na konsolach usunięty nawet został tryb gry 120 fps przy rozdzielczości 1080p. Czyżby nikt nie korzystał z tego rozwiązania i twórcy uznali, że nie ma co się męczyć z optymalizacją?

Czytaj też: Przerażający gameplay Sherlock Holmes The Awakened ujawniony

Zdaje się jednak, że wprowadzano zmiany do oświetlenia, dzięki czemu niektóre lokacje mogą prezentować się… inaczej. Niestety, „lepiej” nie można tego nazwać.