WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

ASRock potwierdza wsteczną kompatybilność 9. generacji Intel Core

ASRock potwierdza wsteczną kompatybilność 9. generacji Intel Core

A więc to już pewne – Intel szykuje zmianę swojej polityki przy okazji premiery 9. generacji procesorów Intel Core. Potwierdził to ASRock za pośrednictwem niewinnej naklejki.

Poniżej znajdziecie fotkę z kartonem po płycie głównej H310, jaką producent przyozdobił specjalną naklejką. No, „specjalną” może w kontekście przekazanych za jej pośrednictwem informacji, które potwierdziły obecność 8-rdzeniowych procesorów w 9. generacji Intel Core oraz wsteczną kompatybilność, jaką będą posiadać z chipsetami z wcześniejszej generacji, która zadebiutowała z okazji premiery Coffee Lake-S. „8 core CPU Support” mówi raczej samo za siebie.

Jako że H310 to chipset budżetowy, to możemy przyjąć, że kompatybilność z wyższymi również zostanie zachowana. Jednak dlaczego wyłącznie 8 rdzeniowe? Czy nie lepiej byłoby zapewnić całej nowej generacji wparcie? Albo przynajmniej zachować te 8 rdzeni dla Z370 (którego wkrótce zastąpi Z390), a 6 dla H370, B360 i właśnie H310? No nic, o tym przyjdzie nam się przekonać już wkrótce, bo takie przecieki zwiastują raczej rychłą premierę.

Źródło: Videocardz