Reklama
aplikuj.pl

Wyciek danych użytkowników Benchmark.pl. Lepiej zmień hasło

sprzedaż danych, naruszenie prywatności, cyberbezpieczeństwo, atak hakerów, dane od hakerów

W sieci znalazła się baza danych zawierające częściowe dane do logowania użytkowników serwisu Benchmark.pl. Wyciekło ponad 180 tys. haseł.

Jak informuje serwis Zaufana Trzecia Strona, na bazę danych Benchmarku wpadł przypadkowo jeden z użytkowników. Pojawiła się ona w serwisie Hashes.org. Co ważne, dane 180 tys. użytkowników znajdują się tam od co najmniej 17 lipca 2020 roku. Baza nie zawiera jednak loginów i adresów mailowych, przez co obecnie ciężko jest powiązać z nimi same hasła. Nie mniej nie wiadomo czy gdzieś w sieci nie można znaleźć pozostałych danych użytkowników.

Redakcja Zaufanej Trzeciej Strony skontaktowała się z Benchmarkiem i chwali postępowanie serwisu. Od razu podjęte zostały działania mające identyfikację i wyjaśnienie incydentu.

Warto też zwrócić uwagę jak wyglądały hasła użytkowników. Część z nich miała w sobie słowo benchmark880623benchmark, sbmnwjbenchmark, burgundbenchmark, jak również inne ciekawe kombinacje, jak – gownogowno1234554321, KazimierzPrawdePowie, qwertyuiop1234567890, testszybkoscinumerdwa, FanbojStokrotekBialych1.

Profilaktycznie użytkownicy serwisu powinni zmienić hasło do logowania.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News