Reklama

Wyciek Diablo 4 ujawnia istnienie łatwiejszego trybu gry

diablo 4

Diablo 4 wyciekło mimo dość silnych starań o niedopuszczenie do tej sytuacji. Dzięki temu poznaliśmy aktualny stan gry i dowiedzieliśmy się o łatwiejszym trybie zabawy.

Wyciek Diablo 4

Aktualnie trwają testy Diablo 4, które prowadzone są przez deweloperów oraz chętnych, z ich rodziny czy znajomych. Tym samym gra trafiła do szerszego grona odbiorców, a testerzy zanim otrzymali produkcję musieli podpisać dokumenty o poufności. Oprócz tego, na ekranach graczy bez przerwy wyświetlają się informacje na temat tego, do kogo należy dana wersja gry, dzięki czemu Blizzard może błyskawicznie zareagować na zachowanie osoby, która łamie umowę.

Czytaj też: Produkcja Steam Deck przyspieszyła, więc lepiej sprawdźcie maile!

Deweloperzy umieścili na ekranie tyle informacji o tożsamości gracza, że raczej nikt nie powinien decydować się na wyciek. Nawet próba usunięcia wszystkich oznaczeń byłaby trudna. Cóż, okazuje się, że w takim przypadku osoba, która dopuściła się przecieku, po prostu miała to gdzieś i wrzuciła zrzuty ekranu czy wideo ze wszystkimi danymi.

Co w Diablo 4?

Materiały z gry odszukacie wchodząc pod ten i ten link. Znajdziecie w nich zrzuty ekranu z kreatora postaci oraz szczegóły dotyczące plików gry. Dzięki ujawnionym informacjom wiemy, że Diablo 4 zajmuje aktualnie 67,5 GB. Jeśli chodzi o sam kreator postaci, to zaskoczyło mnie, że przypomina on trochę Diablo Immortal. Ale spokojnie – to jedyne co łączy te gry tak blisko. Dla spragnionych dodatkowych materiałów mamy jeszcze wideo przedstawiające fragment gry.

Czytaj też: Powtórki z rozszerzoną rzeczywistością w FIFA 23

Warto jednak pochylić się jeszcze nad informacjami z kreatora bohatera. Najwidoczniej kończy się on prośbą o wybranie poziomu trudności zabawy. Diablo 4 może być klasycznym doświadczeniem, gdzie będziemy odkrywać piekło na własną rękę i poznawać wszelkie zawiłości systemów samemu, ale jest też również możliwość włączenia uruchomienia przewodnika, który pozwoli nam lepiej zapoznać się z grą.

To jednak nie wszystko. Następne okno ma pytać nas o poziom trudności. Możliwy do zmienienia w każdej chwili poziom daje nam wybór, czy chcemy grać w klasyczne Diablo czy może wolimy doświadczenie dla nowych graczy. Diablo 4 ma stanowić wtedy mniejsze wyzwanie, przeciwnicy będą łatwiejsi do pokonania, ale porzucane przez nich przedmioty nie będą tak dobre, jak w przypadku grania na poziomie dla weteranów serii.