WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyciek o nowych GeForce RTX 3000 obiecuje wiele w technologii RTX

Właśnie wyciekły wykresy, które dotyczą nowych kart GeForce RTX 3000, a dokładniej mówiąc, modelu RTX 3090 i jego wydajności w operacjach związanych z ray-tracingiem.


Aktualizacja 11:20 [01.09.2020]

Na temat poniższych wykresów w sieci wrze bez błędy graficzne dostrzegalne w samych słupkach i nazwach kart graficznych. Sugerujemy tym samym brać je z przymrużeniem oka.


Od samej premiery technologii RTX, czyli ray-tracingu, mieliśmy obawy dotyczące wydajności, które niestety się potwierdziły. Potwierdza się też to, że każda kolejna rodzina GeForce RTX będzie w tej kwestii jeszcze wydajniejsza, co z generacji na generacje przybliży nas do przyszłości zaawansowanego oświetlenia.

Na wykresie GeForce RTX 3090 został porównany do RTX 2080 Ti, a więc flagowca zeszłej generacji. Obie karty zmierzyły się z grą Minecraft, Control i Wolfenstein: Youngblood na ustawieniach ultra i w rozdzielczości 4K z aktywowanym trybem DLSS. Wynik? Obiecujący (via TechPowerUp).

Najgorszej nowa karta poradziła sobie w Wolfensteinie, osiągając około 80% wzrost wydajności w myśl ray-tracingu, ale w Minecraft wydajność już się podwoiła, podczas gdy w Control wzrost sięgnął ponad 100%.

Czytaj też: Taktowanie nowej zintegrowanej grafiki Intel Iris Xe

Architektura NVIDIA GeForce „Ampere” wprowadza zestaw rdzeni RTX drugiej generacji i choć nie wiemy, co dokładnie to oznacza, to od czego są spekulacje? Najpewniej jednak nowa architektura sprowadza się do większej ilości rdzeni oraz wyższym współczynnikiem IPC (Instructions per Cycle). Technologia DLSS z pewnością również doczeka się „wzmocnienia”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News