WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyciekły testy AMD Ryzen 4800H w 3DMark

AMD szykuje mocną konkurencję dla procesorów mobilnych Intela. Właśnie w sieci pojawiły się wyniki testów procesora Ryzen 4800H.

Procesor został porównany do Intel Core i7-10750H, który również niedługo powinien trafić do pierwszych laptopów. Ryzen 4800H został sparowany z grafiką Radeon RX 5600M, podczas gdy CPU Intela współpracowało z kartą GeForce RTX 2060 Max-Q.

Oba procesory różnią się pomiędzy sobą specyfikacją. Ryzen 4800H ma o dwa rdzenie i cztery wątki więcej, ale CPU Intela ma wyższe taktowanie. Nie jest to więc aż tak bezpośredni pojedynek w szczególności, że 3DMark faworyzuje taktowanie ponad ilość rdzeni i wątków.

Zobaczcie jednak na wyniki testów. Ryzen 4800H wydaje się wydajniejszy w testach Fire Strike, zarówno w testach grafiki jak i fizyki (układ AMD ma zintegrowaną kartę Vega, stąd taki wynik). Jednakże końcowe wyniki uwzględniające wydajność dedykowanych kart pokazują, że wygrywa propozycja od niebieskich. Jest to jednak wynikiem mocniejszej karty od Nvidii.

Ciekawe, czy kolejne testy potwierdzą wysoką wydajność AMD Ryzen 4800H. Czekam z niecierpliwością na testy przeprowadzone w grach, które znacznie więcej nam na ten temat powiedzą.