Reklama
aplikuj.pl

Wyjątkowe Shelby 427 Cobra, czyli ikona motoryzacji do kupienia

Wyjątkowe Shelby 427 Cobra, ikona motoryzacji do kupienia, Shelby 427 Cobra,

Shelby 427 Cobra to ikona amerykańskiej motoryzacji, którą wkrótce (7-16 stycznia) będzie można kupić na aukcji Mecum Auctions w Kissimmee na Florydzie.

Wyjątkowe Shelby 427 Cobra do kupienia

Co zdecydowanie najważniejsze, ten dokładnie roadster o numerze seryjnym CSX3178 należał wyłącznie do założyciela firmy Carroll Shelby od marca 1966 roku aż ten zmarł w 2012 roku. Zmiany tego egzemplarza sprowadzają się do dwukrotnej zmiany koloru lakieru i wymianie na automatyczną skrzynię, ale finalnie przywrócono to wyjątkowe Shelby 427 Cobra do oryginalnej specyfikacji.

Czytaj też: Silnik Mustanga Shelby GT500 do kupienia? Ford zawalczy na rynku V8
Czytaj teżSzef Forda obiecał coś ważnego dla rynku elektrycznych samochodów
Czytaj też: 
Ford zmienia Mustanga Mach-E dla nas, Europejczyków

Dlatego teraz Shelby 427 Cobra dzierży kolor Charcoal Grey i na powrót napędza je silnik z dwoma czterocylindrowymi gaźnikami o mocy około 425 koni mechanicznych za pośrednictwem czterobiegowej manualnej skrzyni biegów.

Warto przypomnieć, że wprowadzony na rynek w 1965 roku model 427 Cobra był wysiłkiem Shelby’ego, aby stworzyć jeszcze wydajniejszy model względem 289. Aby poradzić sobie ze znacznie większym silnikiem i jego dodatkową mocą, roadster otrzymał ulepszenia pokroju grubszych rur podwozia, szerszego rozstawu kół i błotników oraz regulacji zawieszenia.

Czytaj teżFord EcoSport Active 2021 ujawniony. Co oferuje ambitny crossover?
Czytaj też: Chociaż to koniec dla Mustang Shelby GT350, nie mamy co rozpaczać
Czytaj też: 
Przyspieszenie Forda Mustanga Mach-E GT dorównuje cacku Tesli

Pytanie więc, za ile sprzeda się to wyjątkowe Shelby 427 Cobra? Oczywiście w grę wejdzie z pewnością majątek i to ponad 10 milionów dolarów.