Wyjątkowe Shelby 427 Cobra, czyli ikona motoryzacji do kupienia

Wyjątkowe Shelby 427 Cobra, ikona motoryzacji do kupienia, Shelby 427 Cobra,

Shelby 427 Cobra to ikona amerykańskiej motoryzacji, którą wkrótce (7-16 stycznia) będzie można kupić na aukcji Mecum Auctions w Kissimmee na Florydzie.

Wyjątkowe Shelby 427 Cobra do kupienia

Co zdecydowanie najważniejsze, ten dokładnie roadster o numerze seryjnym CSX3178 należał wyłącznie do założyciela firmy Carroll Shelby od marca 1966 roku aż ten zmarł w 2012 roku. Zmiany tego egzemplarza sprowadzają się do dwukrotnej zmiany koloru lakieru i wymianie na automatyczną skrzynię, ale finalnie przywrócono to wyjątkowe Shelby 427 Cobra do oryginalnej specyfikacji.

Czytaj też: Silnik Mustanga Shelby GT500 do kupienia? Ford zawalczy na rynku V8
Czytaj teżSzef Forda obiecał coś ważnego dla rynku elektrycznych samochodów
Czytaj też: 
Ford zmienia Mustanga Mach-E dla nas, Europejczyków

Dlatego teraz Shelby 427 Cobra dzierży kolor Charcoal Grey i na powrót napędza je silnik z dwoma czterocylindrowymi gaźnikami o mocy około 425 koni mechanicznych za pośrednictwem czterobiegowej manualnej skrzyni biegów.

Warto przypomnieć, że wprowadzony na rynek w 1965 roku model 427 Cobra był wysiłkiem Shelby’ego, aby stworzyć jeszcze wydajniejszy model względem 289. Aby poradzić sobie ze znacznie większym silnikiem i jego dodatkową mocą, roadster otrzymał ulepszenia pokroju grubszych rur podwozia, szerszego rozstawu kół i błotników oraz regulacji zawieszenia.

Czytaj teżFord EcoSport Active 2021 ujawniony. Co oferuje ambitny crossover?
Czytaj też: Chociaż to koniec dla Mustang Shelby GT350, nie mamy co rozpaczać
Czytaj też: 
Przyspieszenie Forda Mustanga Mach-E GT dorównuje cacku Tesli

Pytanie więc, za ile sprzeda się to wyjątkowe Shelby 427 Cobra? Oczywiście w grę wejdzie z pewnością majątek i to ponad 10 milionów dolarów.