Reklama

Jeden z 50 i prawie nowy Dodge Viper do kupienia

Dodge Viper, Viper ACR X, Dodge do kupienia, wyścigowy Viper, Viper na tor

Nie raz i nie dwa pisaliśmy dla Was o szczególnych okazjach na rynku samochodów, więc nie możemy przejść obok tego wyjątkowego modelu Dodge Viper ACR-X.

Jak zauważa Motor1, Dodge Viper zajmuje szczególne miejsce w świecie samochodów wyczynowych. Wszystko dzięki swojemu niepowtarzalnemu charakterowi z racji silnika V10 pod maską, czy rekordów, co w połączeniu z jego “amerykańskością” (ponad 75% części jest produkowanych w USA) nadaje mu niebagatelną rolę w historii motoryzacji.

Nic więc dziwnego, że cena tego modelu Viper ACR-X Dodge’a z 2010 roku wyniosła aż 159000 dolarów na stronie BjMotors. Zwłaszcza że to jeden z zaledwie 50 wyprodukowanych egzemplarzy, wśród których był numerem “dwa” z VINem #002.

Czytaj też: Na wyścig Modelu S Tesli z koniem na pewno nie czekaliście

Jednak z tym egzemplarzem Vipera jest jeszcze coś szczególnego. Jego licznik nabił do tej pory zaledwie 16 kilometrów przebiegu, więc o wyśmienity stan i pełną oryginalność nie musicie się martwić.

Viper ACR-X bazuje na modelu Viper ACR z myślą o publicznych drogach, ale ze swoją klatką bezpieczeństwa, okrojonym wnętrzem, ulepszonym zawieszeniem, fotelami wyścigowymi, dopracowanymi elementami aerodynamicznymi i systemem tłumienia ognia, jest przeznaczony tylko na tor. Napędza go z kolei 8,4-litrowy silnik V10 o mocy 640 KM, który zapodaje na koła całe 820 Nm momentu obrotowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News