Wygląda na to, że nie tylko AMD chce jakoś świętować swoje 50. lecie na rynku specjalnym wydaniem procesora Ryzen 7 2700X. Mały prezencik firmie złoży zdecydowanie najbardziej oddany partner, czyli Sapphire swoim wyjątkowym modelem Radeon RX 590.

Czytaj też: Masa oficjalnych informacji o PlayStation 5 – moc sprzętu zwala z nóg

Jednak jedyne, co w wersji Sapphire Nitro+ Radeon RX 590 8GB AMD 50th Anniversary Edition jest naprawdę wyjątkowe, to… wygląd, choć nawet tutaj producent poszedł do linii najmniejszego oporu. Postawił bowiem na swoje autorskie, ale i tak obecne w poprzednich modelach chłodzenie Dual-X z dwoma 95-milimetrowymi wentylatorami, rozpraszającymi ciepło z masywnego radiatora, zmieniając jedynie kolor na złoty i odświeżając odpowiednio wygląd backplate.

To, co napędza Sapphire Nitro+ Radeon RX 590 8GB AMD 50th Anniversary Edition jest jednak tradycyjne. Mowa o GPU Polaris 30 XT współpracującym z 8 GB pamięci GDDR5 na 256-bitowej magistrali, któremu nawet nie zmieniono taktowania względem wersji Special Edition i OC, dlatego to sięga 1560 MHz w trybie boost. Wspólne są też dwa wyjścia wideo HDMI 2.0b, dwa DP 1.4 oraz pojedyncze DVI-D, co dopełnia kombinacja 8- i 6-pinowej wtyczki zasilania. Cena? W okolicach 300 euro, czyli jednak nieco drożej od modeli, na których ten „wyjątkowy RX 590” bazuje.

Czytaj też: MSI wyjaśnia sprawę kompatybilności procesorów Ryzen 3000 na chipsetach z serii 300

Źródło: Guru3d

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej