WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyjątkowy Radeon RX 590 od Sapphire na 50. rocznicę istnienia AMD

Wygląda na to, że nie tylko AMD chce jakoś świętować swoje 50. lecie na rynku specjalnym wydaniem procesora Ryzen 7 2700X. Mały prezencik firmie złoży zdecydowanie najbardziej oddany partner, czyli Sapphire swoim wyjątkowym modelem Radeon RX 590.

Czytaj też: Masa oficjalnych informacji o PlayStation 5 – moc sprzętu zwala z nóg

Jednak jedyne, co w wersji Sapphire Nitro+ Radeon RX 590 8GB AMD 50th Anniversary Edition jest naprawdę wyjątkowe, to… wygląd, choć nawet tutaj producent poszedł do linii najmniejszego oporu. Postawił bowiem na swoje autorskie, ale i tak obecne w poprzednich modelach chłodzenie Dual-X z dwoma 95-milimetrowymi wentylatorami, rozpraszającymi ciepło z masywnego radiatora, zmieniając jedynie kolor na złoty i odświeżając odpowiednio wygląd backplate.

To, co napędza Sapphire Nitro+ Radeon RX 590 8GB AMD 50th Anniversary Edition jest jednak tradycyjne. Mowa o GPU Polaris 30 XT współpracującym z 8 GB pamięci GDDR5 na 256-bitowej magistrali, któremu nawet nie zmieniono taktowania względem wersji Special Edition i OC, dlatego to sięga 1560 MHz w trybie boost. Wspólne są też dwa wyjścia wideo HDMI 2.0b, dwa DP 1.4 oraz pojedyncze DVI-D, co dopełnia kombinacja 8- i 6-pinowej wtyczki zasilania. Cena? W okolicach 300 euro, czyli jednak nieco drożej od modeli, na których ten „wyjątkowy RX 590” bazuje.

Czytaj też: MSI wyjaśnia sprawę kompatybilności procesorów Ryzen 3000 na chipsetach z serii 300

Źródło: Guru3d