Reklama

Wyjątkowy zegarek Hondy Edifice świętuje rocznice pierwszego zwycięstwa

Wyjątkowy zegarek Hondy Edifice, Wyjątkowy zegarek Hondy, Edifice, zegarek Hondy

W 1961 roku kierowca Kunimitsu Takahashi zasiadł za sterami motocykla Hondy RC162 w Gran Prix Niemiec Zachodnich w kategorii pojemności 0,25 litra. Jego zwycięstwo sprawiło, że teraz na rynek trafi wyjątkowy zegarek Hondy.

RC162 zainspirował wyjątkowy zegarek Hondy Edifice

Aby upamiętnić to doniosłe zwycięstwo, Honda Racing poszła na układ z producentem zegarków Casio, aby stworzyć swój limitowany zegarek pełny świetnych szczegółów zamkniętych pod szafirowym szkłem w aluminiowej kopercie, co już samo w sobie nawiązuje do aluminiowych osłon RC162. Podobnie zresztą, jak czerwone i żółte linie na tarczy, które nawiązują do stylu RC162 z tamtych czasów.

Czytaj też: Zegarek z Gwiazdą Śmierci, czyli dzieło dla zapaleńców Gwiezdnych Wojen

Inne kluczowe elementy konstrukcyjne obejmują klasyczne logo Hondy, a także Honda Racing, jak zresztą wyryte na deklu skrzydła. Całość z widocznych na pierwszy rzut oka elementów podkreśla specjalny skórzany pasek oraz ogólny sznyt retro z mnóstwem funkcji na czele z systemem ładowania Casio Tough Solar do ładowania baterii, czasem z 29 miast na całym świecie, w pełni automatycznym kalendarzem, stoperem, funkcją dni i daty, automatyczną korektą pozycji wskazówki i 6-pasmowego odbiornika radiowego.

Czytaj też: Nowy zegarek G-Shock G-Steel GSTB100GC-1A

Ten wyjątkowy zegarek Hondy Edifice o kodzie EQW-A2000HR-1AJR będzie dostępny w nieokreślonej, ale ograniczonej ilości w maju 2021 roku w sugerowanej cenie detalicznej 77000 jenów, a więc około 2800 zł.