Reklama
aplikuj.pl

Wyłącznie elektryczne Audi do dwóch dekad?

Wyłącznie elektryczne Audi, elektryczne Audi, elektryczna przyszłość AUdi

Dyrektor generalny firmy powiedział WirtschaftsWoche, że w przyszłości firma będzie bardziej koncentrować się na zrównoważonym rozwoju. To może sprawić, że do dwóch dekad będziemy mogli kupić wyłącznie elektryczne Audi.

Wyłącznie elektryczne Audi już za 20 lat?

Według raportu, Audi opracowuje obecnie harmonogram przestawienia się ze spalinowych silników na te elektryczne z jasno wytyczonymi datami. Zapewni to lepszy przegląd planu firmy, który będzie obejmował daty wycofania produkcji silników spalinowych w poszczególnych fabrykach firmy. Jednak zaplanowanie dwóch dekad rozwoju nie jest łatwym zadaniem.

Czytaj też: Podkręcone do 802 koni Audi R8 zawitało na autostradę
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Audi Q4 E-Tron Sportback na tle śniegu
Czytaj też: 
Elektryczne Audi na rajd Dakar 2022

Dla przypomnienia, pod koniec 2020 roku Audi oferowało 17 modeli plug-in z czego pięć jest modelami w pełni elektrycznymi. Ta liczba zdecydowanie wzrośnie, ponieważ firma planuje mieć w ofercie około 30 pojazdów typu plug-in do połowy nowej dekady.

Firma spodziewa się, że do tego czasu ogólna sprzedaż wtyczek wzrośnie z 3,5 do 40%. Przy tym wszystkim firma będzie kontynuować prace nad zwiększaniem wydajności silników spalinowych.

Czytaj też: Zdjęcia nowego Audi RS3 2022 Sedan w śnieżnych testach
Czytaj też: Audi Q5 E-Tron i elektryczne Porsche Macan z datą premiery
Czytaj też: 
Oto nowe Audi SQ5 Sportback TDI 2021

Produkcja kolejnego pojazdu elektrycznego Audi jest już w toku, jako że E-Tron GT ma wejść do sprzedaży wiosną 2021 roku.