WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Mazda MX-5, Mini GP, Civic Si oraz Type R na torze

Mazda MX-5, Mini GP, Civic Si oraz Type R na torze

Hatchbacki są fajne, ale hot hatche jeszcze lepsze, a wśród tych topowych oprócz Audi RS3 zdecydowanie znajduje się Honda Civic Type R, która ostatnio spróbowała swoich sił na torze.

Wszystko dzięki kanałowi Fast Lane Car, który zdobył jeden z egzemplarzy i zorganizował wyścig, dorzucając do mieszanki z Type R na czele inną Hondę, bo Civic SI, Mazdę MX-5 RF oraz Mini Coopera GP poprzedniej generacji. Na pierwszy ogień poszły te dwa ostatnie samochody.

Wyścigi rozpoczęły się od dwóch najmniej wydajnych maszyn (via Motor1). Mowa więc o 205-konnym Civic Si oraz Mazdzie RF o mocy 181 KM. Chociaż Civic ma przewagę mocy, ma też kontrolę trakcji, którą bardzo trudno wyłączyć. Z czasem jednak się to udało i wtedy Mazda uznała wyższość rywala.

Ten z kolei musiał ścigać się z Cooperem GP z 2013 roku, który ma na koncie 218 koni mechanicznych. Wynik? 1:0 dla Mini, które stawiło czoła głównemu bohaterowi, czyli Hondzie Civic Type R z mocą rzędu 306 KM.

Czytaj też: Mini Oxford Edition dostępne wyjątkowo dla wszystkich

Zwycięzca w tym porównaniu był oczywisty, ale nie pozostał nim na długo, bo po chwili do gry wszedł crossover AMG GLC 43, który rozniósł go na kawałki. Był to jednak zwyczajny bonus – zwycięzcą hot hatchy pozostał Type R.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News