WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wyścigowy, bojowy i edukacyjny robot Robomaster S1 od DJI

Wyścigowy, bojowy i edukacyjny robot Robomaster S1 od DJI

DJI zdominował rynek konsumenckich dronów zarówno w segmencie amatorskim, jak i profesjonalnym, więc nic dziwnego, że ubity na tym kapitał inwestuje w zupełnie inne, choć powiązane produkty. Ostatnio zapowiedział swojego pierwszego robota RoboMaster S1, który jest zarówno zabawką, jak i świetną platformą edukacyjną, która ma w zanadrzu kilka fajnych dodatków. 

Czytaj też: GeForce RTX 2000 SUPER – zupełnie nowa seria kart NVIDIA!

Nazwę Robomaster S1 zawdzięcza corocznemu konkursowi RoboMaster Robotics dla uczniów DJI oraz skrótu „Step One” (Krok 1). W związku z tym robot jest dostarczany w modułach, dzięki czemu dzieci mogą je łączyć i eksperymentować, aby finalnie zrozumieć, jak to wszystko się łączy. W ich skład wchodzi zestaw czterech kół Mecanum z 12 rolkami na każdy ruch wokół własnej osi, mechaniczny przegub wyposażony w „wyrzutnię” do wystrzeliwania lekkich pocisków żelowych i inteligentny opancerzony czujnik do wykrywania. Zasilaniem zajmują się silniki bezszczotkowe i akumulator o pojemności 2400 mAh, który ma wystarczyć na 35 minut użytkowania.

Czytaj też: DJI wprowadza funkcję, której brakowało w gimbalach dla smartfonów

Pojazdem po złożeniu można sterować ręcznie za pomocą aplikacji na smartfona lub dedykowanego kontrolera, choć nad jego wojażami piecze nieustannie stanowi zestaw inteligentnych funkcji od razu po wyjęciu z pudełka (nie bez powodu znalazły się na jego pokładzie aparaty i masa innych czujników). Same funkcje powstały głównie z myślą o możliwości oddania w ręce dzieci kreatora Scratch 3.0 i języka programowania Python, w który można uzależnić np. problem z wjechaniem na jakąś pochyłość z regulacją momentu obrotowego.

RoboMaster S1 jest dostępny od dziś i kosztuje 499$.

Czytaj też: Ikea idzie w energię słoneczną

Źródło: New Atlas