Reklama
aplikuj.pl

Zapłacilibyście większe podatki za naprawę dróg?

Co wybralibyście – drogi wolne od dziur i niedoskonałości, które wymagałyby płacenia wyższych podatków, czy pozostawienie ich w obecnym stanie? W Wielkiej Brytanii zapytano o to kierowców.

W badaniu zleconym przez producenta materiałów drogowych Roadmender Asphalt wyszło, że 19% uczestników, a dokładniej mówiąc, brytyjskich kierowców byłaby skłonna zwiększyć podatek lokalny, gdyby pieniądze zostały przeznaczone na naprawy dróg.

Idąc dalej, badani stwierdzili, że poparliby pomysł zwiększenia tego podatku o nawet 10%, aby wreszcie uwolnić się od nieregularności na drogach. W skali całej Anglii oznaczałoby to nawet 2,5 miliarda funtów dodatkowego finansowania na naprawę dróg.

Warto tutaj wspomnieć o ogłoszeniu RAC Limited, firmy brytyjskiej, której główne usługi sprowadzają się od pomocy drogowej oraz ogólnych ubezpieczeń. Według niego firma otrzymała 1766 wezwań podczas blokady koronawirusa z powodu uszkodzenia pojazdów przez wadliwe nawierzchnie dróg.

Czytaj też: Mini Coral Red Edition 2021 składa hołd modelowi sprzed 41 lat

Dalsze statystyki przedstawione w badaniu wskazują, że 32% ankietowanych uważa prowadzenie pojazdu za najbardziej stresującą część ich dnia ze względu na złą jakość lokalnych dróg (via AutoCar).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News