Reklama
aplikuj.pl

Samolot kosmiczny X37B stanie przed kolejnymi wyzwaniami

Samolot kosmiczny X37B, Samolot X37B, nowa misja X37B, misja X37B, X37B 2020, start X37B

Jakie zadania podejmie teraz samolot kosmiczny X37B w swojej kolejnej, szóstej już misji? Czy ustanowi kolejny rekord swoich podróży?

X37B, to nic innego, jak bezzałogowy samolot kosmiczny, który zasłynął z długiego latania na niskiej orbicie ziemskiej. Wszystko po to, aby wykonywać szereg tajnych misji m.in. dla Sił Powietrznych USA i według najnowszych informacji, podejmie się kolejnych już 16 maja. Według szacunków wtedy nie wróci na Ziemie aż do połowy 2022… a może nawet 2023 roku.

Jak podał serwis National Interest, amerykańskie siły kosmiczne i United Launch Alliance przygotowują się do OTV-6, szóstej misji X-37B. Ten wystartuje ze stacji lotniczej Cape Canaveral na Florydzie na rakiecie Atlas V, a jego wyniesienie wcale nie jest objęte specjalną tajemnicą.

Siły Powietrzne otwarcie o nim mówią, ale nie zdradzają tego, co X-37B robi w kosmosie oprócz tego, że… lata. Zwykle jednak ten samolot kosmiczny przeprowadza eksperymenty orbitalne dla Laboratorium Badawczego Sił Powietrznych.

Czytaj też: Oto oficjalne nagrania UFO od Marynarki USA

Warto przypomnieć, że ostatnia misja OTV-5 obejmowała eksperymenty polegające na testowaniu „elektroniki i oscylujących rur ciepła w długotrwałym środowisku kosmicznym”. Na sam koniec samolot umieścił na orbicie trzy satelity o nieznanym celu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News