Reklama
aplikuj.pl

Xbox Developer Direct to trochę nudy i trochę ciekawostek

xbox developer direct

Microsoft przyjmuje nową formułę prezentacji swoich gier. Transmisje w ramach Xbox Developer Direct mogą jednak czasem przynudzać niektórych graczy.

Xbox Developer Direct – co będzie?

Już w środę, 25 stycznia, Xbox i Bethesda zaprezentują stream Developer Direct, dzięki któremu fani będą mogli przyjrzeć się grom, które w nadchodzących kilku miesiącach pojawią się na Xbox, PC i Game Pass.

Tytuły zostaną przedstawione przez samych twórców z takich studiów jak Arkane Austin, Mojang Studios, Turn 10 Studios czy ZeniMax Online Studios, a Developer Direct skoncentruje się na ważnych cechach, rozszerzonych pokazach rozgrywki i datach premier gier Xbox, które pojawią się w ciągu kolejnych kilku miesięcy, takich jak The Elder Scrolls Online, Forza Motorsport, Minecraft Legends czy Redfall.

Czytaj też: Diablo Immortal kompleksowo łatane, a co z Diablo 4?

Prezentacja gier odbędzie się o 21:00, 25 stycznia. Pokazane zostaną najnowsze informacje na temat następujących tytułów:

  • The Elder Scrolls Online: Studio Director Matt Firor ujawni duży rozdział na rok 2023 i opowie, jakie regiony Tamriel będą grywalne w ESO. W największej tegorocznej aktualizacji gry pojawi się też nowa duża funkcja. Zaraz po Developer_Direct odbędzie się pełne, osobne wydarzenie ujawnienia rozdziału ESO przygotowane przez ZeniMax Online Studios, podczas którego gracze w ESO mogą liczyć na kolejne ciekawe informacje.
  • Forza Motorsport: Zespół Turn 10 Studios ciężko pracował nad Forza Motorsport kolejnej generacji, stworzonym od zera i w pełni wykorzystującym moc Xbox Series X|S. Forza Motorsport wraca, a my nie możemy się doczekać chwili, kiedy zaprezentujemy więcej rozgrywki oraz ekscytujące nowe szczegóły.
  • Minecraft Legends: Mojang Studios pozwolą zerknąć za kulisy wieloosobowego trybu PvP w Minecraft Legends – nadchodzącej grze akcji i strategii od twórców Minecraft. Tytuł ten powstaje przy współpracy z Blackbird Interactive i pojawi się już wiosną, a my zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego zapisu z rozgrywki podczas Developer_Direct.
  • Redfall: Arkane Austin – twórcy Dishonored i Prey – pokażą całkiem nową rozgrywkę ze swojego nadchodzącego FPS. Podczas Developer_Direct pokazane zostaną tryby dla jednego i wielu graczy oraz kolejne sposoby na walkę z krwiożerczymi wampirami na malowniczej wyspie Redfall w stanie Massachusetts. Fani dowiedzą się więcej o walce, modyfikacjach, bossach, otwartym świecie i nie tylko.

Czytaj też: Netflix udostępnia za darmo Teenage Mutant Ninja Turtles!

Pytanie tylko, czy taka forma prezentacji nie będzie dla graczy nużąca? Nintendo stawia na zasypywanie graczy masą skondensowanych informacji na temat swoich produkcji. Sony robi to samo lub tworzy krótsze transmisje dla fanów pojedynczej produkcji. Tutaj możemy mieć cztery rozwleczone pokazy zupełnie różnych tytułów. Nie ma co ukrywać, że tak naprawdę na pokazie najciekawsze będą Forza Motorsport oraz Redfall, a Minecraft Legends i The Elder Scrolls Online to produkcje, które równie dobrze mogłyby ograniczyć się do wrzucenia zwiastunów na YouTube.