WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Xiaomi przestaje sprzedawać udanego flagowca kilka miesięcy po premierze

Ciekawa informacja prosto z Indii. Kilka miesięcy po premierze Xiaomi zamierza przestać sprzedawać model Redmi K20 Pro, występujący w Polsce jako Mi 9T Pro. Firma szykuje miejsce na jego następcę, który może okazać się nowym Pocophonem.

Redmi K20 Pro znika z rynku

Redmi K20 Pro sprzedawany w Polsce jako Xiaomi Mi 9T Pro to bardzo udany smartfon. Flagowiec z krwi i kości kosztujący zaledwie 1999 zł ma bardzo krótką listę wad. Warto też dodać, że to smartfon, który zadebiutował na rynku w maju 2019 roku. Tymczasem Xiaomi informuje, że zamierza go wycofać ze sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. To zaskakująca informacja, bo rzadko zdarza się, żeby producent przestawał produkować tak udane i stosunkowo nowe urządzenie.

Redmi K30 Pro na horyzoncie

Jest jednak proste wytłumaczenie tej sytuacji. Już niedługo Redmi K20 Pro doczeka się następcy. Redmi K30 Pro to również będzie typowy flagowiec. Wyposażony w Snapdragona 865, 8 GB pamięci RAM i główny aparatem o rozdzielczości 64 Mpix (Sony IMX686), który wspierać będą zapewne dwa lub trzy inne obiektywy. Do tego akumulator o pojemności 4700 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 33W.

Redmi K30 Pro jako Poco F2?

Redmi K30 Pro zapewne trafi do Europy, ale wiele wskazuje na to, że nie jako Xiaomi. Redmi K30 został zaprezentowany jak Poco X2 i bardzo możliwe, że Redmi K30 Pro również zasili markę Poco jako Poco F2, następca Pocophone’a F1.

Więcej informacji powinniśmy poznać już 23 lutego, dzień przed startem targów Mobile World Congress w Barcelonie.