Reklama

Poznaliśmy kolejny patent Xiaomi. Tym razem na dwustronnie rozsuwany smartfon

Xiaomi, smartfony Xiaomi, półrocze Xiaomi, sprzedaż Xiaomi, przychody Xiaomi, TV Xiaomi,

Serwis Gizchina dokopał się do kolejnego patentu złożonego przez Xiaomi. Jest to dość ciekawe urządzenie, bo z projektu wynika, że ma mieć zwijany ekran i obudowę rozsuwaną z dwóch stron.

Kolejny patent Xiaomi na smartfon z elastycznym wyświetlaczem

W ostatnim czasie dowiadujemy się o planach kolejnych producentów na smartfony z elastycznymi wyświetlaczami. Xiaomi, Oppo, Vivo, Honor, a nawet Google planują wypuszczenie takich urządzeń. Nic więc dziwnego, że skoro za jakiś czas rynek zaleje fala „składaków”, firmy szukają pomysłów na wybicie się na tle innych.

Czytaj też: Wiemy, kiedy zadebiutuje Galaxy F22 Samsunga

Takim urządzeniem może być właśnie smartfon, którego projekt opatentował Xiaomi. Informacja na ten temat wyłapał serwis Gizchina, a dzięki szkicowi projektowemu możemy zobaczyć, jak Xiaomi wyobraża sobie tego smartfona.

Czytaj też: Nokia porzuci Androida na rzecz HarmonyOS?

Jak widzicie to nie tylko urządzenie z rolowanym ekranem, ale również z opcją rozsuwania po obu stronach. Dzięki temu jego szerokość można byłoby zwiększyć dwukrotnie. Elastyczny wyświetlacz, po złożeniu, byłby zawijany wzdłuż jednej z krawędzi na tył smartfona. Byłoby to rozwiązanie bardzo podobne do tego Mi MIX Alpha, oczywiście w kwestii zawinięcia ekranu. Obecnie trudno powiedzieć, kiedy i czy w ogóle doczekamy się produkcji tego smartfona.