Reklama

Yanosik z nową funkcją chroniącą przed mandatem. I to nie tylko na drodze

Yanosik, nawigacja, COVID-19

Do puli bardzo przydatnych dla kierowców funkcji Yanosik dodaje zupełnie nową. Tym razem popularna appka uchroni użytkowników przed mandatami, ale nie tylko tymi na drodze.

Informacje o obostrzeniach w Yanosiku

Yanosik idzie za przykładem takich aplikacji jak Google Maps i dodaje do swojej appki powiadomienia o sytuacji epidemiologicznej. Gdy kierowca wiedzie do danej strefy (czerwonej, żółtej lub zielonej) dostanie informację o obostrzeniach, które na tym terenie obowiązują. Aktualizacja dostepna jest od dzisiaj i choć aktualnie cała Polska znajduje się w czerwonej strefie, to nie wiemy jak długo taka sytuacja jeszcze potrwa. A jak mówi stare porzekadło: „lepiej mieć i nie potrzebować”.

Czytaj też: Samsung rozwija technologię QLED
Czytaj też: Google wstrzymało proces aktualizacji Chrome OS
Czytaj też: Dokumenty i Arkusze Google dostały nowe ikony

Jak tłumaczy Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik:

Mamy świadomość, że obecnie cała Polska objęta jest czerwoną strefą, a co za tym idzie – wszędzie w kraju obostrzenia są te same. Nie oznacza to jednak, że nie warto o nich przypominać kierowcom. Dzięki naszej aplikacji kierujący pojazdami zostaną poinformowani np. o godzinach dla seniorów czy obowiązku noszenia maseczki. Jesteśmy przekonani, że niejeden kierowca, wsiadając do auta i odpalając naszą aplikację, przypomni sobie, że zapomniał zabrać z domu maseczkę lub że musi się pospieszyć z zakupami, bo za chwilę sklepy będą otwarte wyłącznie dla osób starszych.

To nie jedyna koronawirusowa nowość w aplikacji. W aplikacji oznaczono szpitale dla chorych na Covid-19. Przy nich znajdziemy specjalne punkty użyteczności (POI). Gdy na nie klikniemy dostaniemy Yanosik wyświetli nam na ekranie sporo informacji bardzo użytecznych w czasie pandemii. Będą to np. możliwe objawy zakażenia, wskazówki jak zachować bezpieczeństwo czy też numer na infolinię NFZ. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać „koronawirus”, a aplikacja pokaże nam szpitale zakaźne, które znajdują się najbliżej nas, co pozwala w łatwy sposób znaleźć miejsce, które udzieli nam pomocy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News