Reklama

Z tym gadżetem już nikt nie ukradnie Wam siodełka rowerowego

rowerowe siodełko, zabezpieczenie siodełka rowerowego, siodełko rowerowe, Quick Release rower, gadżety rowerowe

Kiedy skradzenie całego roweru nie jest możliwe, rzezimieszki mogą zadowolić się tylko jego kilkoma elementami, jak np. siodełkiem, które z gadżetem Quick Release będzie znacznie bezpieczniejsze.

Jak słusznie zauważa New Atlas, problemem ze siodełkami rowerowymi nie jest to, że łatwo je zdjąć z roweru. Ba, jest to naprawdę łatwe, ale sprawa ma się wręcz przeciwnie z jego założeniem. Oczywiście nadal nie wymaga to znaczącej umiejętności inżynierskiej, ale na dłuższą metę może stać się nużące.

Rozwiązuje to gadżet Quick Release od Roberto Monaco, który wpadł na Kickstartera w cenie całych 75 euro. Składa się z kolei z dwóch części – górnej i dolnej sekcji, które montuje się kolejno do szyn siodełka i sztycy, na której się je osadza. Te dwa elementy łączą się ze sobą za pomocą wytrzymałego mechanizmu, którego zabezpiecza się niewielką dźwignią.

Czytaj też: Wyciekły nowe informacje o Nvidia MX450

Quick Release nie umożliwia jednak tylko przeprowadzenia szybkiego montażu i demontażu siodełka. Zapewnia też wysoką wygodę, ponieważ „zapamiętuje” dokładnie ustawienie nachylenia i wysunięcia do przodu/tyłu. Wysokość jest z kolei zawsze taka sama.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News