Reklama
aplikuj.pl

CIA chciało wykorzystywać pioruny do zabijania ludzi

zabojcze-pioruny-cia-projekt-broni

Ciekawią Was wyładowania atmosferyczne, czyli pioruny? Jeśli tak, zachęcam do zapoznania się z 10 ciekawostkami o burzach oraz 10 mitami na temat piorunów, zanim przejdziecie do tego, że CIA chciało kiedyś zabijać nimi ludzi.

Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) rozważała kiedyś pomysł wykorzystania błyskawicy jako systemu broni. Pod koniec lat sześćdziesiątych nieznany naukowiec zaproponował, aby wykorzystano uderzenia pioruna jako broni do zabijania pojedynczych celów. To sprawiałoby, że zabójstwa uszłyby rządowi USA płazem, ale na szczęście CIA nigdy nie opracowało tego pomysłu. Raczej.

Ten pomysł jako pierwszy odkrył serwis Forbes w odtajnionych aktach CIA, w których można przeczytać o wykorzystywaniu cienkich metalowych drutów do „przyciągania wyładowań tam, gdzie ich potrzebujemy”.

Druty o średnicy kilku tysięcy centymetrów miały się rozpościerać nad celem i być swoistym katalizatorem/celownikiem dla wyładowań atmosferycznych, bo po przejęciu pioruna, ta siatka kierowałaby go prosto do celu.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [20.09.2020]

Dzięki takiej broni USA mogłoby bawić się w „zabójstwa po cichu”, ograniczyć koszta i śmierć celu zrzucić na bakier nieszczęśliwego przypadku. Problem? Musiała wystąpić burza z piorunami, a cel musiałby być blisko samej siatki metalowych drutów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News