WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zachowaj dystans społeczny z Mapami Google

Dzięki Mapom Google nie tylko dotrzemy na miejsce bez błądzenia, ale również zmniejszymy ryzyko zakażenia koronawirusem dzięki danym o wizytach i popularnych godzinach w danych miejscach.

Google usprawnia uzyskiwanie informacji o popularnych godzinach

Dzięki możliwości sprawdzenia na Mapach Google danych o wizytach możemy skutecznie omijać większe skupiska ludzi. Zarówno w aplikacji jak i na stronie internetowej możemy sprawdzić popularne godziny wizyt w danych miejscach, które pokazują czas kiedy jest tam najwięcej osób. W czasie pandemii zmieniliśmy wiele z naszych nawyków, a wychodząc do sklepu wolimy spotkać tam jak najmniej ludzi, na co pozwolą wdrażane w Mapach Google usprawnienia.

Google zauważyło, że funkcja w ostatnim czasie znacznie zyskała na popularności. Notuje się tu aż 50 proc. wzrost, więc nic dziwnego, że firma rozpoczęła wdrażanie usprawnień.

Czytaj też: Popłoch na Instagramie. Trzeba będzie oznaczać płatne posty

Czytaj też: Snapchat umożliwia dodawanie muzyki do snapów

Czytaj też: Zoom z nowymi funkcjami. Wśród nich pełne szyfrowanie połączeń

Dane o popularnych godzinach wyświetlane będą bezpośrednio na mapie za pomocą czerwonych okręgów oznaczających dane miejsce. Rozmiar takiego znacznika będzie informował o obecnym zatłoczeniu. A informację uzyskamy już po wpisaniu docelowej lokalizacji. Dotyczy to zarówno miejsc najważniejszych takich jak sklepy spożywcze, stacje benzynowe i apteki, ale również i parki czy plaże.

Google bardzo mocno stawia na przekazywanie informacji dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Oprócz popularnych godzin Mapy Google podadzą również informacje o tym, jakie środki ostrożności podejmuje firma, do której chcemy się wybrać, na przykład czy wymagają od klientów noszenia masek i dokonywania rezerwacji, czy na miejscu jest pleksiglas lub czy ich pracownicy regularnie sprawdzają temperaturę. Te informacje pochodzą bezpośrednio od firm, a wkrótce także użytkownicy Map Google będą mogli je uzupełniać.