Reklama

Wiemy kiedy zadebiutuje Volkswagen Amarok i T7

Wiemy kiedy zadebiutuje Volkswagen Amarok i T7

Podczas najnowszej konferencji Volkswagena, dyrektor generalny działu Volkswagen Samochody Dostawcze, Carsten Intra, ujawnił, kiedy zadebiutuje Volkswagen Amarok i T7.

Znamy datę premiery modelu Volkswagen Amarok i T7

Zaczynając od znacznie bardziej użytkowego cacka, Volkswagen T7 Multivan zostanie zaprezentowany już w czerwcu, który będzie oferowany z napędem hybrydowym typu plug-in. Za rok nadejdzie jego godny, zupełnie elektryczny konkurent w postaci ID Buzz.

Czytaj też: Oto Volkswagen Taigo, przebijający się przez ogłoszenie Voltswagen w USA

Jeśli chodzi o Amaroka, druga generacja tego średniej wielkości pickupa VW zadebiutuje w 2022 roku i jak doskonale wiadomo, będzie on oparty na nowym Fordzie Ranger, ale Volkswagen postara się, aby tchnąć w niego swój charakter. Zarówno w myśl możliwości, jak i wyglądu.

Volswagen ID Buzz

Ostatnie informacje na temat ID Buzz sprowadzają się do ogłoszenia postępów w sprawie autonomii przez dział VW Commercial Vehicles, który wspomniał, że nadal kontynuuje prace badawczo-rozwojowe w zakresie autonomicznej jazdy. Udostępnił przy tym renderowanie ID Buzz z dziwną sekcją na górze i równie niestandardowymi lusterkami bocznymi. Najpewniej oba te elementy są potrzebne do trybu autonomicznego.

Pomijając te dwa elementy, przód ID Buzz wygląda na dosyć dopracowany i gotowy do produkcji z rzeczywistymi światłami, choć ogółem nadal utrzymuje charakter koncepcji. Zanim jednak wersja autonomiczna modelu ID Buzz wjedzie na rynek, najpierw otrzymamy tę zwyczajną, a to, swoją drogą, ma nastąpić wkrótce.

Volkswagen Amarok 2022 na zwiastunie

Podczas gdy pierwszy zwiastun (powyżej) przedstawiał pickupa z tylko dwojgiem drzwi bez klamek, ten najnowszy ujawnia Volkswagena Amaroka nowej generacji w konfiguracji z podwójną kabiną. Oprócz tylnych drzwi pickup dodatkowo został dopracowany pod kątem maski, zderzaka przedniego, a na dodatek wyposażony w relingi dachowe, listwę oświetleniową LED oraz wzmacniający pałąk na przestrzeni ładunkowej.

Czytaj też: Nowe zdjęcia Volkswagena ID.5 sugerują rychłą premierę

Amarok drugiej generacji zostanie wprowadzony na rynek w 2022 roku po rozpoczęciu produkcji w fabryce Forda Silverton w RPA, gdzie będzie również montowany nowy Ranger. Jest to ważne, bo w rzeczywistości Amarok nowej generacji będzie bazował właśnie na Rangerze też nowej generacji, choć znacząco odbiegnie od niego pod kątem wizualnym.