Reklama
aplikuj.pl

Jakie aktywności stanowią największe zagrożenie w kontekście pandemii?

Życie wraca do normalności, choć nie można powiedzieć, że problem pandemii zniknął. Otwarcie gospodarki jest jednak konieczne, ponieważ kryzys gospodarczy może stanowić większy problem niż sam wirus.

Czterech amerykańskich lekarzy – z których każdy ma doświadczenie w zwalczaniu chorób zakaźnych – opowiedziało o tym, jakich miejsc i działań unikać, aby nie zakazić się SARS-CoV-2. Specjaliści wskazali pięć czynników, rozważając, jak niebezpieczne może być dana aktywność.

Chodziło o to, czy: dana czynność odbywa się w pomieszczeniu czy na świeżym powietrzu; jaka jest liczba ludzi, czas ekspozycji; stopeiń przestrzegania obostrzeń oraz poziom ryzyka dla danej osoby. Na tej podstawie lekarze stwierdzili, że czynności wykonywane na zewnątrz są na ogół bezpieczniejsze, ponieważ wirus staje się mniej skoncentrowany.

Czytaj też: Plaże Hong Kongu są zalewane maseczkami przeciwko koronawirusowi

Wśród wszystkich lekarze niechlubne, pierwsze miejsce, zajęły bary. Jeden z nich ocenił nawet pobyt w pubie jako 10/10 w kontekście zagrożenia. Inne czynności, przed którymi przestrzegają lekarze, to koncerty muzyczne, stadiony sportowe, siłownie i parki rozrywki. Jedno z często zadawanych pytań dotyczy bezpieczeństwa związanego z lataniem. Taka aktywność została oceniona jako 5/10.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News