Reklama

BMW X1 nowej generacji wyszpiegowane po raz pierwszy

BMW X1 nowej generacji, nowe BMW X1, BMW X1 prototyp, nowy prototyp BMW X1

Przynajmniej nowe X1 od BMW nie będą szczerzyć swojej chłodnicy wielkimi maskownicami. Tak przynajmniej sugeruje prototyp BMW X1 nowej generacji.

Co najważniejsze, to pierwszy raz, kiedy mamy okazję rzucić okiem na ten samochód, który tradycyjnie przyjął na swoje crossoverowe ciało ciężki kamuflaż. W tym konkretnym przypadku w grę wchodzi dokładnie prototyp iX3, który jeszcze nie przyjął charakterystycznej kratki nerkowej. To wprawdzie kwestia czasu, ale grunt że otwory są mniejsze niż w obecnych BMW.

Kiedy już przejdzie kilka kolejnych faz rozwoju, najwidoczniej będzie dzierżył poziome nerki, które skomponują się z podłużnym światłami rozciągającymi się wzdłuż błotnika w kierunku drzwi. Boki nowych BMW X1 pozostają jeszcze tajemnicą, a poziom zamaskowania sugeruje, że powinniśmy się powściągnąć przed krytyką/zachwytem nad konkretnymi liniami.

Na równie ciężko spowitym w kamuflażu tyle znalazł się z kolei ewidentny spojler tuż nad tylną szybą, który na swoim końcu otrzymał światło stopu. Braki wcięć na wydechy oraz solidne ukrycie tylnych świateł nie ułatwiają nam zadania (via Motor1).

Czytaj też: Honda Civic Type R 2022 będzie trzymać się tradycji

Szczegóły mechaniczne dotyczące nowego X1 są nadal tajemnicą, ale można oczekiwać, że mały crossover użyje najmniejszych silników niemieckiej marki. Nie zabraknie wersji hybrydowych, a może nawet w pełni elektrycznego modelu?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News