Zapisy w chmurze wtaczają się do Epic Games Store

Epic Games Store może już działać na systemie Linux
Epic Games Store może już działać na systemie Linux

Wygląda na to, że Epic Games Store wreszcie doczekało się dodatku, w ramach którego możemy przeprowadzać zapisy w chmurze. 

Czytaj też: Polskie 11 bit Studios podbije za tydzień Epic Games Store

Poziom rozwinięcia Epic Games Store był zdecydowanie najczęściej zaznaczanym problemem przez sceptyków tego sklepu. Nic dziwnego – pieniędzmi zapewnia sobie ekskluzywność na tytuły, a jego zaplecze technologiczne do najlepszych niestety nie należy. Firma zapowiedziała jednak, że wkrótce to się zmieni i mamy na to jeden z pierwszych dowodów. Tak przynajmniej głosi poniższa odpowiedź od szefa firmy:

Niektóre gry w Epic Games Store (ich pula ciągle rośnie) obsługują już możliwość zapisów w chmurze, a więc czegoś, czym od lat może poszczycić się Steam. Cały patent jest prosty i sprowadza się do tego, że zapisy naszych gier znajdują się nie tylko na dysku komputera, na którym gramy, ale też na serwerze platformy. To z kolei nie tylko zapewnia bezpieczeństwo naszym poczynaniom w chwili awarii sprzętu, ale też dostęp do save’ów na każdym komputerze. Innymi słowy, to ważny dodatek do platformy cyfrowej dystrybucji, którą Epic Games Store zdecydowanie jest.

Czytaj też: Tetris Effect jest tak ekskluzywny na Epic Games Store, że jeden tryb wymaga Steama

Źródło: PCGamer