WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zapisy w chmurze wtaczają się do Epic Games Store

Wygląda na to, że Epic Games Store wreszcie doczekało się dodatku, w ramach którego możemy przeprowadzać zapisy w chmurze. 

Czytaj też: Polskie 11 bit Studios podbije za tydzień Epic Games Store

Poziom rozwinięcia Epic Games Store był zdecydowanie najczęściej zaznaczanym problemem przez sceptyków tego sklepu. Nic dziwnego – pieniędzmi zapewnia sobie ekskluzywność na tytuły, a jego zaplecze technologiczne do najlepszych niestety nie należy. Firma zapowiedziała jednak, że wkrótce to się zmieni i mamy na to jeden z pierwszych dowodów. Tak przynajmniej głosi poniższa odpowiedź od szefa firmy:

Niektóre gry w Epic Games Store (ich pula ciągle rośnie) obsługują już możliwość zapisów w chmurze, a więc czegoś, czym od lat może poszczycić się Steam. Cały patent jest prosty i sprowadza się do tego, że zapisy naszych gier znajdują się nie tylko na dysku komputera, na którym gramy, ale też na serwerze platformy. To z kolei nie tylko zapewnia bezpieczeństwo naszym poczynaniom w chwili awarii sprzętu, ale też dostęp do save’ów na każdym komputerze. Innymi słowy, to ważny dodatek do platformy cyfrowej dystrybucji, którą Epic Games Store zdecydowanie jest.

Czytaj też: Tetris Effect jest tak ekskluzywny na Epic Games Store, że jeden tryb wymaga Steama

Źródło: PCGamer