Reklama

Pierwsza hybryda Maserati. Znamy datę premiery Ghibli Hybrid

Maserati Ghibli Hybrid, Ghibli Hybrid, zapowiedź Ghibli hybrid, hybryda Maserati,

Maserati zapowiedziało właśnie finalną datę ujawnienia modelu Ghibli Hybrid, który zamiast przejść na nową generację, przejdzie lifting po około siedmiu lat po wejściu na rynek.

Ghibli dla Maserati będzie tym samym istną platformą „pierwszych razów”, bo jako pierwszy przyjął niegdyś silnik wysokoprężny, a już 15 lipca oficjalnie przejdzie na hybrydę. Droga ku temu była najwidoczniej długa i pełna wyzwań, jako że firma spędziła nad nim praktycznie rok.

Wiemy też, że tego typu odświeżenie Ghibli udzieli się też modelowi Levante i Quattroporte w nadchodzących miesiącach. Co jednak ciekawe, tę hybrydę poznalibyśmy dopiero w 2021 roku, ale ze względu na pandemię Maserati postanowiło przyspieszyć premierę, która odbędzie się w formie konferencji online. Widoczne powyżej zdjęcie przedstawia prototyp modelu (via Motor1).

Czytaj też: Volkswagen ID4 próbuje ukryć się pod wyglądem Kii

Oczekuje się, że Ghibli Hybrid będzie hybrydą typu plug-in i jednocześnie liderem w ofercie zelektryfikowanych modeli firmy. Plan Maserati dotyczący samochodów do 2023 roku wspomina, że tak naprawdę wszystkie modele będą oferowane ze zelektryfikowanym napędem. W pełni elektrycznym będzie z kolei model MC20.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News