WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Zapowiedź Pagani Huayra R z nowym wolnossącym silnikiem

Pagani Huayra ze swoimi 10 latami na karku ciągle rodzi nowe wersje, a tym razem obierze na cel przejęcie na barki spuściznę Zonda R. Co jednak napędzi Pagani Huayra R, który zadebiutuje już 12 listopada?

Data premiery Pagani Huayra R

Oficjalnie o Pagani Huayra R powiedział sam założyciel firmy Horacio Pagani, który doświadczenie zdobywał jako główny inżynier Lamborghini. Wyjawił w ramach Autostyle Design Competition 2020, że już 12 listopada firma ujawni model Huayra R, który będzie wyjątkowy zwłaszcza pod kątem napędu.

Huayra R otrzyma nowo opracowany wolnossący silnik specjalnie dla tego modelu. Niestety teraz dodatkowe szczegóły na jego temat pozostają owiane tajemnicą, ale jesteśmy szczególnie ciekawi, czy układ napędowy jest nadal związany z Mercedesem i AMG.

Czytaj też: Elektryczny sedan Eureka 03 od Neta ma walczyć z sami wiecie czym

To bowiem ta firma dostarcza Pagani 6-litrowe silniki V12 z podwójnym turbodoładowaniem, które zapewniają 827 koni mechanicznych i 1100 Nm momentu obrotowego w Huayra Imola. Bez turbosprężarki nowy silnik dla Huayra R nie będzie pewnie tak wydajny, ale zapewne wynagrodzi to cudownym brzmieniem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News