WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zapowiedź serii GeForce RTX 2000 SUPER już wkrótce

Z rodziną kart graficznych GeForce RTX 2000 SUPER jest, jak niegdyś z GeForce RTX 2000 i GeForce GTX 1600. Wiele się o niej pisze, wiele się spekuluje i wiele przecieków ją otacza, ale im bliżej domniemanej daty prezentacji, tym więcej informacji przeczy tym wcześniejszym plotkom. Tym jednak razem serwis Videocardz ujawnił, że Nvidia potwierdziła oficjalne ujawnienie tej serii już 2 lipca

Czytaj też: Wyciekło pudełko i próbki zdjęć selfie Xiaomi Mi CC9

Mowa dokładnie o trzech modelach z nowej serii (wszystkie z nich z domniemaną specyfikacją i ceną znajdziecie tu oraz tutaj), czyli GeForce RTX 2080 SUPER, GeForce RTX 2070 SUPER i GeForce RTX 2060 SUPER. Spodziewany ruch, patrząc na to, że RTX 2070 Ti SUPER nadejdzie za kilka miesięcy, a całość uwieńczy najpotężniejszy GeForce RTX 2080 Ti SUPER.

2 lipca powyższe modele nie tylko doczekają się prezentacji w wersjach referencyjnych, którą widzicie wyżej, ale też zniesienia embargo na publikacje recenzji. Niestety embargo na RTX 2080 SUPER zostanie utrzymane na dłużej i nawet NVIDIA nie wie, jak długo. Dowiedzieliśmy się jednak, że tydzień później, bo 9 lipca przyjdzie czas na testy autorskich modeli od producentów pokroju ASUSa, czy Gigabyte.

Nadal nie mamy pewności, kiedy nowa seria kart graficznych Nvidii trafi do sprzedaży, bo zapowiedziana prezentacja jest tylko premierą umowną. Ich ceny powinny z kolei zostać ujawnione jeszcze w tym tygodniu, choć nieoficjalne informacje na ich temat uzyskaliśmy już wcześniej.

Czytaj też: Wyciekł test Ryzen 5 3600 ze spodziewanymi wynikami

Źródło: Videocardz