WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Kolejne zapowiedzi nowych BMW

BMW teasuje zapowiedzianą przed kilkoma dniami premierę nowego BMW serii 5 2021 oraz BMW 6 Gran Turismo, a do sieci trafiają kolejne fotki tego drugiego model.

Oba samochody są dla BMW przykładami LCI, czyli po prostu liftingu (skrót od Life Cycle Impulse). W obu przypadkach w grę wchodzą modele premium, które dzierżą te same platformy, technologie oraz układy napędowe (via Motor1). Stąd zresztą wspólny debiut.

Zacznijmy może od tego drugiego, jako że widzimy go nie tylko na zwiastunach, ale też najnowszych zdjęciach szpiegowskich w formie przedprodukcyjnego prototypu.

Czytaj też: Wyjątkowy Bentley Bacalar czci barwy tęczy

Oczekujemy, że zaktualizowane BMW serii 6 GT zostanie wprowadzone z wieloma silnikami. Od 2,0-litrowego turbodoładowanego i czterocylindrowego silnika, który wytwarza 255 koni i 400 Nm momentu obrotowego, do 3-litrowego turbodoładowanego sześciocylindrowego silnika o mocy 382 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego. Silniki diesla również będą dostępne.

Jak możemy sądzić po zwiastunie BMW Korea z zapowiedzią ujawnienia obu samochodów już 27 maja w Korei, Seria 5 zachowa sporo z obecnej generacji, co tyczy się szczególnie maskownicy. Chociaż nieco większe (i przekształcone tak, by przypominały te z serii 8), te nowe wloty powietrza nie są tak ekstremalne jak w odświeżonej serii 7.

Podstawowy model BMW, a więc ten z 530i, najprawdopodobniej uzyska wyższą wydajność z 2,0-litrowego, czterocylindrowego i turbodoładowanego silnika. Mowa o wzroście z 248 koni mechanicznych i 350 Nm do 255 KM i 400 Nm. Z kolei 540i doczeka się zapewne najnowszej wersji tej 3-litrowej i 6-cylindrowej jednostki, która zapewnia moc 382 KM i 500 Nm.

Co do M550i oraz jego 4,4-litrowego V8 z podwójnym turbodoładowaniem nie jesteśmy pewni, bo może nie doczekać się zmian i ostać na 523 KM i 750 Nm. może być żołnierzem bez zmian, wytwarzając 523 KM i 750 Nm. Podobnie sprawa będzie się mieć z najwydajniejszym BMW M5, który zachowa ten podkręcony silnik o mocy 591 KM i 790 Nm momentu obrotowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News