WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zdaniem deweloperów gier Sony ogranicza graczy PlayStation – crossplay to przyszłość

Zdaniem deweloperów gier Sony ogranicza graczy PlayStation – crossplay to przyszłość

Sony ogranicza graczy PlayStation. Twórcy gier uważają, że crossplay jest bardzo ważny, a firma nie daje pełni możliwości.

PlayStation jako jedyna firma wprowadza tak duże ograniczenia w stosunku do gier, które pojawiają się na ich platformie. Jeśli jakiś tytuł występuje na pozostałych konsolach, czy nawet na smartfonach i tabletach to deweloperzy zazwyczaj nie mają problemów z tym, aby produkcja łączyła się w sieci pomiędzy graczami korzystającymi z innych sprzętów. Tak jednak nie jest na PlayStation.

Czytaj też: Deweloper Yoshi’s Crafted World tłumaczy, dlaczego gra jest taka łatwa?

Sony na swojej konsoli dopiero eksperymentuje z crossplayem. Czy jest to spowodowane ograniczeniami PlayStation Network czy jakimś innym powodem – tego aktualnie nie wiadomo. Sytuacja jest jeszcze dziwniejsza jeśli przypomnimy sobie co o próbach wprowadzeniu crossplayu w swojej grze na PlayStation 4. Podobno piszą oni do Japończyków, korzystając z zaproszenia, które wystosowało samo Sony, a potem następuje… cisza.

Czyżby Sony czuło sie na tyle pewnie, że specjalnie chce przymuszać graczy do wybierania PlayStation 4, aby móc grac ze znajomymi, którzy już mają konsolę? A może właśnie problemem jest to, że Japończycy wstydzą się swoje infrastruktury sieciowej, która dopiero od kilku lat jest modernizowana? Dalej jej działanie pozostawia czasem sporo do życzenia i występują problemy nieznane innym konsolom.

Teraz swoje trzy grosze dorzucili twórcy gier. Podczas jednego z panelów PAX East 2019 dowiedzieliśmy się, że mają oni dane mówiące o tym, że czasem w młodych rodzinach występuje sytuacja, gdy wszyscy chcą razem pograć w jakąś grę. Ktoś może siąść wtedy do komputera, inna osoba do konsoli, a dzieci np. do tabletu. Nikt jednak nie może grać z kimś kto ma PlayStation 4, chyba, że jest to Fortnite lub Rocket League.

Deweloperzy zwracają również uwagę, że coraz więcej gier decyduje się na model produkcji-usługi. W takim przypadku, dla dewelopera bardzo ważne jest, aby produkcja trafiła do jak największej liczby osób i crossplay jest wręcz wymagany. Gracze w takim wypadku chcą mieć dostęp do gry z każdego urządzenia.

Czytaj też: Gracze Borderlands GOTY nie mogą bawić się w kooperacji

Źródło: wccftech.com