Reklama
aplikuj.pl

Zdjęcia Google dostają kolejne interesujące funkcje edycji

Zdjęcia Google, Google

Zdjęcia Google dają nam możliwość przeglądania i obróbki fotografii wykonywanych smartfonem. Aplikacja co jakiś czas zyskuje bardzo ciekawe funkcje, dzięki którym jeszcze bardziej możemy ulepszyć nasze zdjęcia. Co dodano tym razem?

Coś nowego w aplikacji Zdjęcia Google

Robiąc zdjęcia za pomocą smartfona chcemy, by wyglądało jak najlepiej niezależnie, czy chcielibyśmy wrzucić je na portale społecznościowe czy pokazywać znajomym. Często jednak w kadr może wkraść się niepożądany element, albo po prostu w trakcie stracimy ostrość i zauważymy to dopiero po fakcie. W takich przypadkach posiłkujemy się programami do obróbki zdjęć i świetnie, gdy nie musimy instalować kolejnej aplikacji, bo spokojnie możemy skorzystać z tej, którą mamy już na smartfonie.

Czytaj też: Android 12 ułatwi nam życie, bo z linku do aplikacji przejdziemy bez utrudnień

I taką właśnie apką są Zdjęcia Google, które wciąż zyskują nowe, niezwykle przydatne funkcje i to w większości darmowe. Owszem, jest kilka opcji, które dostępne są w wersji płatnej, ale podstawowe funkcjonalności są dostępne dla wszystkich i cały czas ich przybywa. Obecnie możemy za pomocą Zdjęć Google katalogować, przechowywać, udostępniać i edytować zarówno zdjęcia jak i filmy. Możliwości jest wiele, co podoba się użytkownikom aplikacji. W końcu dobrze jest mieć wszystko w jednym miejscu, a nie korzystać z wielu programów do uzyskania pożądanego efektu.

Wyostrzania i odszumianie zdjęć

Na razie nowe funkcje obecne są za granicą, ale do nas trafią wraz z najnowszą wersją (5.39) aplikacji Zdjęcia Google, warto sprawdzić, czy macie ją już dostępną do pobrania. Narzędzia Sharpen i Denoise znajdziemy w zakładce Dostosuj po przejściu do edycji zdjęć.

Czytaj też: Różnorodne, ekskluzywne gry PS5 – doniesienia o Days Gone przesadzone?

Za pomocą Sharpen wyostrzymy rozmazane elementy zdjęć, co sprawi, że będą one wyraźniejsze. Denoise zaś sprawi, że to, co niepożądane wyostrzenie na zdjęciu przestanie być wyraźne i nie będzie się rzucać w oczy. Jeśli więc na Waszej fotce znajdzie się wyostrzony niechciany fragment będzie można go rozmyć, by nie psuł efektu fotografii. Opcje nie są może bardzo zaawansowane, ale w zupełności wystarczają do podstawowej obróbki fotek.