WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zdjęcia Google z nowymi funkcjami – lepsza i łatwiejsza edycja zdjęć

Cały czas Google sukcesywnie rozwija swoją aplikację Zdjęcia Google dając użytkownikom wiele ciekawych funkcji. A najnowsza aktualizacja sprawi, że edycja fotografii będzie jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza.

Usługa Zdjęcia Google umożliwia edycję, katalogowanie i przechowywanie zdjęć na naszym telefonie. Możemy bez limitów wysyłać zdjęcia do chmury, korzystać z bardzo przydatnej wyszukiwarki i w końcu mieć porządek w albumach na telefonie. Dodatkowo można również edytować nasze fotografie korzystając z przygotowanych już efektów lub korzystać z podstawowych narzędzi.

Nowe funkcje edytowania fotografii w Zdjęcia Google

Nowa aktualizacja wprowadza znacznie ładniejszy interfejs, a także zwiększa wygodę obsługiwania aplikacji. Dodano również dedykowaną zakładkę w trakcie edycji, która zawiera sugestie bazująca na uczeniu maszynowym. To właśnie dzięki nim będzie można edytować nasze zdjęcia nawet jednym dotknięciem. Zdjęcia Google zaoferują nam w tym przypadku trzy warianty edycji: poprawę, czarno-biały portret i „color pop” czyli ostry kolorowy pierwszy plan i bardziej szare tło.

Google zapowiada, że to nie koniec i w najbliższych miesiącach będą dodawane nowe warianty edycji, jednak nie wiadomo, czy tylko na telefony Pixel, czy może również na inne urządzenia.

Nowy interfejs pozwoli nam również samodzielnie edytować zdjęcia nie posiłkując się gotowymi efektami. Wybierając funkcję będziemy mogli dostosować ją pod siebie za pomocą skali. Zaś dla posiadaczy telefonów Pixel 5 oraz Pixel 4a przygotowano opcje manipulacji światłem przy portretach, nawet bez wcześniejszego korzystania z tego trybu podczas robienia zdjęć. Opcja zostanie wkrótce dodana również na innych modelach Pixela.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News