WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zdjęcie kabiny Ioniq 5. Elektryczny samochód Hyundaia nadchodzi!

Zdjęcie kabiny Ioniq 5. Elektryczny samochód Hyundaia nadchodzi!

Teraz już wiemy, że do debiutu dzielą nas już tylko dni, bo ten ma mieć miejsce 23 lutego, o czym przypomina ujawnione w formie zwiastuna zdjęcie Ioniq IONIQ 5.

Zdjęcie kabiny Ioniq 5

Dziś mamy po raz pierwszy szansę rzucić okiem na to, co znajdziemy wewnątrz elektrycznego Ioniq 5 i co tu dużo mówić, jest… interesująco. Dostrzegamy tradycyjny tunel środkowy z dwoma miejscami na kawę między dwoma przednimi siedzeniami z mieszanki ekologicznego materiału i równie ekologicznej skóry. Co ciekawe, ten tunel przesuwa się razem z siedzeniem przednim pasażera.

Czytaj też: Bezzałogowy Hyundai Tiger X-1, to terenowy samochód przyszłości
Czytaj też: Hyundai Ioniq 5 chwali się światłami na zwiastunie
Czytaj też: Szczegóły Hyundai Ioniq 5 wyciekły z prezentacji

Po lewej widzimy kierownicę z przyciskami na wspornikach, jak również tradycyjny zestaw „dźwigni” za nią. Tam też znajduje się najwidoczniej zintegrowany w jednym panelu wyświetlacz infotainment oraz zestaw wskaźników.

Czytaj też: Hyundai i Apple nie zrobią razem auta. Ale to nie koniec…
Czytaj też: Nagranie prototypu Hyundai Ioniq 5 w testach
Czytaj też: Malutki crossover Hyundai AX-1 wyszpiegowany po raz pierwszy

Warto przypomnieć, że samochody Ioniq nie należą bezpośrednio do Hyundaia, a wydzielonego oddziału z tej firmy o tej samej nazwie, czyli Ioniq. Hyundai ze swoją dywizją samochodów elektrycznych zrobił bowiem podobnie, jak niegdyś z marką Genesis dla luksusowych modeli. Marka Ioniq z kolei postawi na nazewnictwo cyferkowe, co widać po modelu „5”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News