Zdjęcie kabiny Ioniq 5. Elektryczny samochód Hyundaia nadchodzi!

Ioniq 5 2022, zdjęcia Ioniq 5 2022, oficjalne fotki Ioniq 5 2022, zdjęcia Ioniq 5

Teraz już wiemy, że do debiutu dzielą nas już tylko dni, bo ten ma mieć miejsce 23 lutego, o czym przypomina ujawnione w formie zwiastuna zdjęcie Ioniq IONIQ 5.

Zdjęcie kabiny Ioniq 5

Dziś mamy po raz pierwszy szansę rzucić okiem na to, co znajdziemy wewnątrz elektrycznego Ioniq 5 i co tu dużo mówić, jest… interesująco. Dostrzegamy tradycyjny tunel środkowy z dwoma miejscami na kawę między dwoma przednimi siedzeniami z mieszanki ekologicznego materiału i równie ekologicznej skóry. Co ciekawe, ten tunel przesuwa się razem z siedzeniem przednim pasażera.

Czytaj też: Bezzałogowy Hyundai Tiger X-1, to terenowy samochód przyszłości
Czytaj też: Hyundai Ioniq 5 chwali się światłami na zwiastunie
Czytaj też: Szczegóły Hyundai Ioniq 5 wyciekły z prezentacji

Po lewej widzimy kierownicę z przyciskami na wspornikach, jak również tradycyjny zestaw “dźwigni” za nią. Tam też znajduje się najwidoczniej zintegrowany w jednym panelu wyświetlacz infotainment oraz zestaw wskaźników.

Czytaj też: Hyundai i Apple nie zrobią razem auta. Ale to nie koniec…
Czytaj też: Nagranie prototypu Hyundai Ioniq 5 w testach
Czytaj też: Malutki crossover Hyundai AX-1 wyszpiegowany po raz pierwszy

Warto przypomnieć, że samochody Ioniq nie należą bezpośrednio do Hyundaia, a wydzielonego oddziału z tej firmy o tej samej nazwie, czyli Ioniq. Hyundai ze swoją dywizją samochodów elektrycznych zrobił bowiem podobnie, jak niegdyś z marką Genesis dla luksusowych modeli. Marka Ioniq z kolei postawi na nazewnictwo cyferkowe, co widać po modelu “5”.