Malutki crossover Hyundai AX-1 wyszpiegowany po raz pierwszy

Malutki crossover Hyundai AX-1 wyszpiegowany, Malutki crossover Hyundai AX-1, Hyundai AX-1 wyszpiegowany

I cyk, jeszcze jeden crossover do kolekcji. Tym razem udało się nieznany do tej pory, malutki crossover Hyundai AX-1 pojawił się przed obiektywem.

Malutki crossover Hyundai AX-1

Wygląda na to, że Hyundai nie skończy miniaturyzacji swoich crossoverów na modelu Bayon albo Venue. Jeszcze mniejszy crossover został właśnie wyszpiegowany podczas testów na mrozie, który nawet podczas sesji popadł w małe tarapaty (patrz zdjęcia).

Czytaj też: Nagranie prototypu Hyundai Ioniq 5 w testach
Czytaj też: Zwiastun Hyundai Bayon 2021. Nowe zdjęcia małego crossovera
Czytaj też: Hyundai kończy z dieslem. Czego możemy oczekiwać?

Chociaż nie mamy 100% pewności, to najpewniej pierwszy raz, kiedy widzimy żaden inny model, jak malutki crossover Hyundai AX-1, który wydaje się być na zaawansowanym etapie rozwoju. Jak podaje źródło, serwis Motor1, ten samochód testowy był wyposażony w fabryczne panele nadwozia i najwyraźniej również fabryczne światła pomimo ciężkiego kamuflażu.

Czytaj też: Hyundai Ioniq 5 chwali się światłami na zwiastunie
Czytaj też: Szczegóły Hyundai Ioniq 5 wyciekły z prezentacji
Czytaj też: Światła Tucson 2021 pod lupą. Hyundai tłumaczy ich tajemnicę

W tym momencie nie wiemy, czy będzie to model dostępny globalnie, czy tylko np. w Azji, ale najpewniej napędzi go 1-litrowy turbodoładowany silnik Hyundaia, współpracujący z pięciobiegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Więcej poznamy najpewniej już wkrótce, bo premiera najpewniej zbliża się wielkimi krokami.