Reklama
aplikuj.pl

Żegnamy kolejne BMW… tym razem elektryczne BMW i3

Żegnamy kolejne BMW, elektryczne BMW i3, BMW i3, koniec BMW i3

Przed dwoma laty pokazywaliśmy Wam ostatnie wyprodukowane BMW i8, które podbijało rynek BEV razem z BMW i3, choć oba te modele piastowały zupełnie odmienną pozycję w ofercie producenta. Dziś są zdecydowanie artefaktami przeszłości, kiedy porównujemy je z nowoczesnymi elektrycznymi samochodami, więc tak jak nie zdziwił nas koniec i8, tak też nie dziwi dziś to, że właśnie oficjalnie żegnamy elektryczne BMW i3.

Poznaliśmy termin, w którym elektryczne BMW i3 przestanie wyjeżdżać z fabryk

Model i3 zadebiutował we wrześniu 2013 roku i szybko stał się drugim najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie, zaraz po Nissanie Leaf. Następnie spadł na trzecie miejsce, gdzie pozostał na przestrzeni lat (od 2014 do 2016 roku) i finalnie po dziewięciu latach produkcji i ponad 250000 sprzedanych egzemplarzy, musi uznać wyższość innych modeli i zrobić im miejsce w ofercie BMW.

Czytaj też: Firma StoreDot ma plan, jak wydłużyć żywotność akumulatorów

BMW i3, czyli wyjątkowy pierwszy samochód elektryczny BMW „i”, przestanie być produkowany jeszcze tego lata, a dokładniej mówiąc, pod koniec lipca. Co ciekawe, według raportu Electrive z 2019 roku, rzecznik BMW powiedział, że firma „będzie kontynuowała sprzedaż i3 do 2024 roku”, więc najwyraźniej przyspieszyła swoje plany.

To, co nie uległo zmianie, to kwestia następcy BMW i3, bo nadal ten model nie otrzyma bezpośredniego zamiennika. Zamiast tego zostanie pośrednio zastąpione przez iX1 – całkowicie elektryczną wersję crossovera BMW X1.