WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Kolejne osoby będą mogły skorzystać z ulgi zerowy PIT

Latem 2019 roku wprowadzono zerowy PIT dla młodych, na którym skorzystało wielu Polaków. Rząd planuje jednak, by z ulgi mogło skorzystać więcej osób.

Zerowy PIT to ulga, z której skorzystać mogły młode osoby na umowach zlecenie i umowach o pracę. Według slow premiera Mateusza Morawieckiego celem projektu, była poprawa perspektyw i możliwości młodych osób na rynku pracy. osoby kwalifikujące się do tej ulgi zyskują w skali roku sporo pieniędzy. Zerowy PIT jest świetną okazją dla pracujących studentów, którzy nie kwalifikują się już do takich programów jak 500 plus czy Dobry start, z których pieniądze trafiają zresztą na konta rodziców.

Nowy projekt rządu zakłada poszerzenie odbiorców ulgi zerowy PIT. Nie będą to już osoby pracujące na umowach o prace czy zlecenie. W planach jest już objęcie ulgą także stażystów, którzy będą chcieli rozpocząć pracę w formie stażu w administracji publicznej.

Przy okazji premier Morawiecki oznajmił, że rząd chce wprowadzić również zmiany w rekrutacji do pracy tak, by pod uwagę były brane również pasje i zainteresowania młodych ludzi. Czyli już nie tylko wykształcenie, ale również rzeczy, które robimy w czasie wolnym mogą mieć realny wpływ na rekrutację na wymarzone stanowisko.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News