Zimowe testy elektrycznego Hummera już oficjalnie

Firma GMC pochwaliła się właśnie, że jej nadchodzący EV zalicza ważne sprawdziany przed nie tak rychłym debiutem. Zimowe testy elektrycznego Hummera zostały ujawnione na oficjalnym materiale.

Testy elektrycznego Hummera w grze

Chociaż na premierę rynkową Hummera EV poczekamy jeszcze praktycznie rok, to firma nie ma zamiaru milczeć na jego temat i na bieżąco informuje zainteresowanych klientów o postępach w przygotowaniu tego elektrycznego pickupa.

Czytaj też: Obejrzyjcie jak działa tryb kraba nowego Hummera EV
Czytaj też: „Udany”, to za mało, żeby określić debiut elektrycznego Hummera Edition 1
Czytaj też: Powrót odbębniony. Oto elektryczny Hummer 2022 w pełnej krasie

Najnowszy materiał z jego udziałem pochodzi z Milford Proving Grounds GM, gdzie będą miały miejsce zimowe testy elektrycznego Hummera.

Zespół planuje nadal dokumentować rozwój Hummer EV i publikować więcej materiałów tego rodzaju. To dosyć fajne, bo kiedy odbyła się oficjalna premiera tego modelu, GMC zaprezentowało Hummera EV, nie miało nawet w pełni funkcjonalnego prototypu.

Dla przypomnienia, pierwszym elektrycznym Hummerem do zdobycia będzie kosztująca 112 595 dolarów wersja Edition 1, która będzie jedyną opcją podczas debiutu już jesienią 2021 roku. Na jej pokładzie znajdzie się topowe wyposażenie.

Czytaj też: Jak przyspiesza Hummer H2… holując łódkę?
Czytaj też:
Stuningowany Hummer H1 ratuje fanów marki przed elektrycznością
Czytaj też:
Dach w elektrycznym Hummerze może zachwycić

W kwestii napędu tego elektrycznego pickupa sprawa wygląda prosto. Na początku zadebiutuje on z trzema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 1000 koni i momencie rzędu 15592 Nm… choć ten rzeczywisty „na kołach” według Car and Driver ma wynieść 1085 Nm. Osiągi? Wspomina się o sprincie do setki w nieco ponad 3 sekundy.