Reklama
aplikuj.pl

Zmarł Adam Schlesinger – muzyk i kompozytor przegrał z koronawirusem

Adam Schlesinger zmarł, nie żyje Adam Schlesinger, Adam Schlesinger koronawirus, Adam Schlesinger Szaleństwa młodości

Adam Schlesinger był muzykiem i kompozytorem filmowym, który miał na koncie m.i. nominację do Oscara. Zmarł w wieku 52 lat na koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: Prace na planie Uncharted jednak się rozpoczęły i trwały… no właśnie, ile?

O śmierci Adama Schlesingera poinformował jego adwokat w rozmowie z Rolling Stone. Muzyk zaraził się w marcu koronawirusem i niestety wczoraj, 1 kwietnia, przegrał walkę z chorobą. Schlesinger miał 52 lata i przed sobą jeszcze wiele możliwości. Był kompozytorem nie tylko muzyki filmowej, ale również pracował przy wielu programach telewizyjnych takich jak Ulica Sezamkowa, House of Buggin, Big Time Rush i Crank Yankers.

Muzyk występował w zespołach Ivy i Fountains of Wayne. Najbardziej jednak znany był ze swoich kompozycji filmowych. w 1997 roku otrzymał nominację do Oscara za utwór do filmu Szaleństwa młodości, w którym główną rolę grał Tom Hanks. Był również autorem piosenek do filmu Prosto w serce. Jego utwory mogliśmy usłyszeć też w Epoce Lodowcowej 4, Crazy Ex-Girlfiend i Aż do kości. W swojej karierze zdobył 3 statuetki Grammy i Emmy, do których był łącznie nominowany 10 razy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News