WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zmarł Kirk Douglas – legendarny aktor miał 103 lata

W wieku 103 lat zmarł Kirk Douglas, jedna z najbardziej znanych i szanowanych osobistości Hollywood. Poinformował o tym jego syn, Michael Douglas.

W specjalnym ogłoszeniu Michael Douglas napisał

Z wielkim smutkiem ogłaszam, że Kirk Douglas nas dzisiaj opuścił. Dla świata był legendą, aktorem ze złotej ery filmów, ale dla mnie i moich braci – Joela i Petera – był po prostu tatą. Pozwólcie, że zakończę słowami, które powiedziałem mu podczas jego ostatnich urodzin i które zawsze pozostaną prawdziwe. Tato – tak bardzo cię kocham i jestem dumny z bycia twoim synem.

Kirk Douglas był aktorem z czasów złotej ery Hollywood. Najbardziej rozpoznawalny jest ze swojej ikonicznej roli w Spartakusie, ale w swojej karierze zagrał w prawie 100 filmach. W swoim życiu trzykrotnie był nominowany do Oscara za swoje pierwszoplanowe role w filmach Piękny i zły, Pasja życia i Champion. W 1996 roku otrzymał statuetkę za całokształt twórczości.

103 lata to piękny wiek, zwłaszcza, że Kirk prawie do końca życia pozostał aktywny. Był filantropem, blogerem i pisarzem.

Na Twitterze wiele osób z branży filmowej swoimi wpisami pożegnało Kirka Douglasa. Zobaczcie sami kilka z nich.