Reklama
aplikuj.pl

Jak zmiany klimatu zmienią Wasze miasto do 2100 roku? Pokaże to nowa aplikacja

globalne ocieplenie

Nowa aplikacja mobilna, opracowana przez ESD Research, pozwala użytkownikom odkryć, jak globalne ocieplenie wpłynie na przyszły klimat ich miast.

Posiadacze bezpłatnego oprogramowania mogą zobaczyć, jak będą wyglądać wybrane miasta w 2100 roku. Założenie jest takie, że globalne ocieplenie zostanie „utrzymane w ryzach” tj. ograniczone wzrostów temperatury poniżej 2 stopni Celsjusza. Wynika to z założeń zawartych w Porozumieniu Paryskim w 2015 roku.

Czytaj też: Przodkowie ludzi w niesłychany sposób przystosowali się do zmian klimatu
Czytaj też: Części tego kraju już wkrótce mogą stać się nie do zamieszkania. Wszystko przez zmiany klimatu
Czytaj też: Nie uwierzycie, jak azbest może pomóc w walce ze zmianami klimatu

Drugi scenariusz pokazuje efekty umiarkowanych emisji w 2100 r., kiedy to temperatury na świecie wzrosną o 4 stopnie Celsjusza. Twórcy aplikacji twierdzą, iż chcą, aby ludzie sami zobaczyli, co czołowi klimatolodzy i i ich modele klimatyczne mają do przekazania nt. ważnych dla nich miejsc.

Aplikacja zwana ESD Research pokazuje, jak zmiany klimatu wpłyną na wybrane miasta

Badania opinii publicznej na całym świecie sugerują bowiem, że choć społeczeństwo martwi się zmianami klimatycznymi, to rzadko prowadzi o nich dyskusje. Z kolei analizy z września wykazały, że jeśli gazy cieplarniane nie zostaną znacząco zredukowane, to do 2300 r. globalne temperatury osiągną poziom niespotykany od 50 milionów lat. Aplikację możecie pobrać pod tym adresem: iOS oraz Google Play.

Czytaj też: Metan odpowiada za ocieplenie klimatu. Co o nim wiemy?
Czytaj też: Dlaczego noce ocieplają się szybciej?
Czytaj też: Stworzenie ogromnego „lustra” sposobem na powstrzymanie globalnego ocieplenia?