Zmiany na Steam – sklep wkrótce otrzyma nowy wygląd

Zmiany na Steam - sklep wkrótce otrzyma nowy wygląd

Zmiany na Steam! Niektórzy uważają, że jest to odpowiedź na Epic Games Store, co nie jest do końca prawdą.

Od kiedy pojawił się Epic Games Store, często pojawiają się głosy o tym, że w końcu Steam ma poważną konkurencję. Ostatecznie skończyło się to tak, że z jednej strony mamy grupę ludzi podkreślających dziwne linijki kodu programu oraz to, że jest finansowany prze Chińczyków, a z drugiej grupę, która rozpływa się nad zaletami konkurencji. I zdaje się, że obie grupy trochę się mylą.

Czytaj też: Tytuły ekskluzywne na Xboksa będą wychodziły częściej

Pierwsza, bo kontrowersji związanych ze szpiegowaniem przez Steam użytkowników również trochę było i wtedy jakoś nikt nie robił z tego tak ogromnej afery. Działa to oczywiście na korzyść Steama, do którego producenci dalej się zgłaszają, bo boją się reakcji społeczności swoich gier na to, że tytuł trafi również do Epic Games Store. Czemu druga grupa się myli? Często czytam, że dzięki EGS, Valve w końcu wzięło się do roboty i coś robi na Steamie.

Jest to oczywiście kompletną bzdurą, ponieważ wystarczy sobie przypomnieć, jak często Steam otrzymuje aktualizacje. A zmiana wyglądu sklepu? Valve pracuje już nad nią od czasów, kiedy jeszcze nie słyszeliśmy o Epic Games Store. No dobra, a co z tymi zmianami? W końcu możemy zobaczyć efekty pracy Valve! Zobaczcie zrzuty ekranu z nowego Steama.

Jak Wam się podoba nowy wygląd, łączący duże okładki gier z tradycyjną listą? Jak dla mnie wygląda to świetnie. Do tego nowa karta produktu oraz wygląd oferty w sklepie. Deweloperzy już otrzymali maila z prośbą o zamieszczenie brakujących grafik ze swoich gier. Steam radzi nawet, aby dodawać już grafiki 4K.

Czytaj też: Fallout 76 dostępny za darmo! Coo? Nie skusisz się?

Źródło: steamcommunity.com