Reklama
aplikuj.pl

Zmiany oznaczeń dróg w kraju. Mapy wyprowadzą Was w pole

drogi krajowe, autostrady, zmiany w znakach

GDDKiA namieszała właśnie w oznaczeniach dróg krajowych. Na jakie zmiany trzeba uważać, bo nagle wiele map straci ważność?

Jeśli jeździcie regularnie danymi odcinkami to wkrótce być może będziecie musieli nauczyć się nowych oznaczeń. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła kilka zmian, które sprawiają, że fizyczne mapy oraz cyfrowe przez jakiś czas będą nieaktualne.

Chodzi tutaj konkretnie o zmiany statusów dróg w Polsce. Pojawiły się również nowe odcinki, które dostały nowe oznaczenia. Oto co np. się zmieni w najbliższym czasie lub już teraz jest po zmianach.

Autostrada od Częstochowy do Pyrzowic będzie od sierpnia powiększona o nowe 33 kilometry. Droga ta otrzyma teraz oznaczenie A1. Wcześniej nazwa ta dotyczyła trasy od Częstochowy do Podwarpia. Jak zatem nazywamy teraz ten odcinek? DK91.

Czytaj też: Audi aktualizuje elektryczny model e-tron na 2021 rok

Na drodze ekspresowej S5 od Poznania do Wronczyna pojawił sie węzeł Poznań Zachów. Znajdą się na nim oznaczenia A2, S5 i S11, które wskazują na trzy drogi szybkiego ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała specjalny dokument, który pozwala zapoznać się ze wszystkimi zmianami. Niektóre są większe, a inne – drobne. Plik znajdziecie klikając tutaj.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News