WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Znamy datę prezentacji „Cybertrucka” Tesli

Już za kilkanaście dni zobaczymy to, czego Elon Musk pragnął od wielu lat – elektryczny samochód ciężarowy typu pickup, który ma być „Cybertruckiem” Tesli.

Potwierdził to sam Elon Musk, CEO i jeden z założycieli Tesli na swoim Twitterze. Oczekuje się, że ten elektryczny pickup Tesli, będzie znacznie różnić się od obecnych na rynku modeli. Debiut, a raczej prezentacja z zapowiedzeniem daty premiery rynkowej ma mieć miejsce 21 listopada podczas Los Angeles Auto Show… ale wcale nie tam. Zamiast tego Tesla tradycyjnie zaprezentuje swój nabytek w obiekcie w pobliżu obiektu rakietowego SpaceX w Los Angeles.

Musk wcześniej stwierdził, że oczekuje ceny poniżej 50000 dolarów i ma nadzieję, że będzie „lepszą ciężarówką niż F-150 pod względem funkcjonalności podobnej do ciężarówki i lepszym samochodem sportowym niż standardowy [Porsche] 911”. Docelowo możliwości Cybertrucka mają wyznaczać możliwości holowania ponad 136 ton.

Jak to jednak z Muskiem bywa, takie zapowiedzi należy brać ze sporym dystansem. Na sam koniec warto tylko wspomnieć wcześniejsze informacje co do tego, że prawdziwy elektryczny pickup Tesli jest ”czymś z przyszłości”, co przypomina „opancerzonego transportowca”.

ŹRÓDŁO: Road and Track