ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm dołącza do flagowych modeli HEDT

ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm, GeForce RTX 3090 ArcticStorm, RTX 3090 ArcticStorm

Do jednych z najlepszych, a przynajmniej najbardziej obiecujących na papierze modeli niereferencyjnych flagowca NVIDII zawitał właśnie kolejny gracz w postaci karty ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm przeznaczonej do niestandardowych systemów chłodzenia wodnego.

Wygląd karty ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm

Ta ujawniona właśnie karta graficzna swoją wyjątkowość i potencjał zawdzięcza przede wszystkim fabrycznie zamontowanemu blokowi wodnemu o stosownym wykończeniu podświetleniem i rozciągającemu się po całych „pleckach”, gdzie znalazły się moduły pamięci, backplate. Jak powszechnie wiadomo, chłodzenie wodne w tak gorących kartach graficznych sprawdza się lepiej od tego powietrznego, pozwalając na rozwinięcie skrzydeł GPU i VRAM.

Czytaj też: Test dysku PNY XLR8 CS3140 1 TB na PCIe 4.0×4

Pod kątem wyglądu model RTX 3090 ArticStorm chwali się bazowaniem na wielokrotnie nagradzanej serii AMP Holo, która łączy futuryzm z minimalizmem. Sam akrylowy blok wodny jest przy tym elegancki i świetnie wykończony, jako że w jego produkcji wzięło udział precyzyjne trawienie laserowe. To zapewniło mu efektowne połączenie widocznych ścieżek i tekstury, co nadaje całości trójwymiaru.

Oczywiście wygląd nie jest wszystkim, a ZOTAC doskonale o tym wie, dlatego blok wodny z anodyzowanego aluminium karty RTX 3090 ArticStorm posiada wykończenie z niklowanej miedzi w bezpośrednim kontakcie z najważniejszymi komponentami. Wewnątrz niego znajduje się rdzeń o średnicy zaledwie 0,3 mm, który ponoć odprowadzanie ciepła z GPU, podczas gdy resztę komponentów chłodzi bezpośrednio stykający się blok na termopadach.

Czytaj też: Szukacie kompaktowego zasilacza SFX? Spójrzcie na Toughpower SFX Gold

ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm dołącza do flagowych modeli HEDT

Chociaż karta ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm wykorzystuje podwójny wspornik PCI, ma tylko 25,9 mm szerokości, co pozytywnie wpływa na miejsce w niewielkich obudowach. W nich model zaszczyci widzów podświetleniem aRGB pod systemem SPECTRA 2.0, które może zostać zsynchronizowane z pozostałymi elementami z użyciem 3-pinowego złącza RGB.

Możliwości RTX 3090 ArcticStorm

Oczywiście jak to na flagową kartę NVIDIA przystało, propozycja ZOTAC oferuje najwydajniejszy rdzeń graficzny na rynku z 24 GB pamięci GDDR6X. Opracowane przez firmę chłodzenie razem ze specjalną konstrukcją faz zasilania 16+4 oraz sterownikiem POWERBOOST zapewni rdzeniowi możliwość pokazania, na co go stać zwłaszcza po podkręceniu, bo w fabrycznej wersji wyciąga tradycyjne 1695 MHz taktowania Boost.