WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zwiastun codzienny – [10.07.2020]

Zwiastuny filmów i seriali są bardzo ciekawe, ale często potrafią nam umknąć w ciągu dnia. Dlatego codziennie dostaniecie od nas zestawienie trailerów, które trafiły do sieci. Wszystko po to, byście byli na bieżąco!

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to film biograficzny opowiadający historię Tomasza Komendy, mężczyzny, który 25 lat spędził w więzieniu oskarżony o gwałt i zabójstwo nastolatki. Po 18 latach został uniewinniony i wyszedł z więzienia, jednak to straconego życia mu nie zwróci. Twórcy starają się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące wszystkich pytanie – w jaki sposób doszło do uwięzienia niewinnego mężczyzny?

Czytaj też: Netflix anulował serial Chilling Adventures of Sabrina

Tą historią żyła cała Polska. Tomek Komenda stojący u progu dorosłości, pełen energii i planów na przyszłość, został niesłusznie oskarżony o gwałt i zabójstwo nastolatki oraz skazany na 25 lat więzienia. Minęło 18 lat, zanim policjant i prokuratorzy udowodnili jego niewinność. W tym czasie ani na chwilę nie zwątpili w niego jego bliscy. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to niezwykle wzruszająca opowieść o człowieku, który mimo niewyobrażalnej krzywdy, jakiej doznał, nigdy nie przestał wierzyć, że odzyska swoją wolność. Film jest debiutem fabularnym Jana Holoubka i trafi do kin 18 września.

Za reżyserię odpowiada Jan Holubek, zaś w głównej roli zobaczymy Piotra Trojana. W obsadzie znaleźli się też: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

Premiera – 18 września

Radioactive

W sieci pojawił się zwiastun filmu Radioactive w reżyserii Marjane Satrapi. Rosamund Pike wciela się w nim w Marię Curie i przedstawia jej przełomowe badania nad odkryciem radioaktywności. To opowieść nie tylko o jej życiu, ale i odkryciach naukowych, a także konsekwencjach jakie przyniosły jej i światu. W roli Pierra Curie pojawia się Sam Riley.

Radioactiv obejrzymy od 24 lipca na Amazon Prime Video

Jak być dobrą żoną

„Jak być dobrą żoną”, pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa szkoła przetrwania, po otwarciu kin we Francji dwukrotnie znalazła się na pierwszy miejscu francuskiego box office. W filmie z feminizmem i rewolucją seksualną w tle, które wywróciły dotychczasowy kształt świata, w głównej roli – dyrektorki prywatnej szkoły dla panien kształcącej przyszłe żony i panie domu – zobaczymy laureatkę Oscara i Złotej Palmy Juliette Binoche. Prócz niej na ekranie znany z roli Asterixa Edouard Baer, najlepsza europejska aktorka 2008 roku – Yolande Moreau oraz jedenastokrotnie (!) nominowana do Cezara – Noémie Lvovsky. Za kamerą przebojowej komedii o wyzwoleniu stanął ceniony francuski filmowiec Martin Provost, autor m.in. obsypanego nagrodami przeboju „Serafina”. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera.

Jak być dobrą żoną trafi do polskich kin 24 lipca.

Tesla

Do sieci trafił dziś pierwszy zwiastun filmowej biografii Nikoli Tesli, słynnego wynalazcy. W tytułowej roli wystąpi Ethan Hawke. Fabuła pokaże nam jak Tesla walczy o realizację swojej wizji systemu elektrycznego wchodząc w konflikt z Edisonem i Georgem Westinghousem. Film połozy spory nacisk na relacje wynalazcy z Anne (Eve Hewson), córki finansowego potentata J.P. Morgana. To właśnie Anne jest narratorem produkcji i opowiada nam, a także analizuje historię Nikoli Tesli.

premierę Tesli zapowiedziano na 21 sierpnia. produkcja zadebiutuje na VOD i w kinach.

The Bold Type – sezon 4, odcinek 16

Dziś zadebiutował zwiastun 16. odcinka czwartego sezonu serialu The Bold Type. To finałowa odsłona serialu, a najnowszy epizod nosi tytuł Not Far from the Tree.

Sutton odwiedza swoje rodzinne miasto, gdzie dopada go znajoma rutyna. Jane znajduje wielką historię, która może mieć poważne konsekwencje dla Jacqueline. Kat niechętnie zdradza informacje o swoim nowym romansie z Jane i Sutton.

Blindspot – sezon 5, odcinek 11

Również jedenasty odcinek finałowej odsłony serialu Blindspot dostał dzisiaj zwiastun. Epizod nosi tytuł Iunne Ennul. Jeszcze nie wiemy, kiedy 5. sezon będzie dostępny w Polsce. Cztery poprzednie odsłony możecie obejrzeć na HBO GO.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News